Ferenc-fest: відкриття туристичного сезону Тернопільщини вперше відбудеться у Бережанах

Цьогоріч 6-7 травня у Бережанах вдруге відбудеться Ференц-фест, яким заразом відкриють туристичний сезон-2017 Тернопільської області. Про деталі заходу сьогодні розповіли під час прес-конференції в тернопільському барі “Коза”.

“Родзинки” фестивалю

У програмі фестивалю: угорська та бережанська кухні, як і торік – театралізована інсценізація зустрічі Ференца Ракоці з родиною Сенявських, виставка скульптур з дерев, яким понад 300 років (які, ймовірно, “чули” голос самого Ракоці), виставка мистецьких творів. За кілька тижнів до фестивалю обіцяють влаштовувати туристичні рейси за маршрутом Тернопіль-Бережани, аби краще познайомитися з містом Ференц-фесту. Про інші “родзинки” організатори замовчують, аби залишити місце і для інтриги.

Ференц Ракоці ІІ жив і працював у Бережанах

– Історія Польщі, Угорщини, Словаччини і України тісно пов’язана з іменем славетного угорця Ференца Ракоці ІІ, який з 1703 до 1708 рр. жив і працював у Бережанах, – зазначив на прес-конференції Бережанський міський голова Володимир Музичка. – У цьому місті він написав свій знаменитий “Маніфест” (так звану “Бережанську відозву”), в якому закликав угорський народ до повстання проти австрійського панування. Цього року до нас приїдуть гості з Закарпаття, угорці, поляки, словаки, які багаточисельною командою зголосилися взяти участь у фестивалі.

У європейський туристичний шлях ім. Ференца Ракоці
увійдуть Бережани

Історик Сергій Ткачов: “Під час нещодавнього нашого візиту в словацьке місто Кошице, який відбувся на запрошення консула Угорщини в Словаччині, пролунала пропозиція створення європейського туристичного шляху імені Ференца Ракоці, в який увійдуть Бережани. У Раді Європи підтримують  цю ініціативу”.

Бережанський фольклор в рок-музиці

Ресторатор Ігор Мамус: “Цьогоріч ми запросили на фестиваль музикантів з Будапешту. Зокрема провідний угорський рок-музикант Міклош, залюблений в українську народну пісню, спробує виконати рокову обробку пісень Бережанщини. До “Ференц-фесту” долучився і скульптор Ліланд, який зараз проживає в Тернополі. Ми йому запропонували виконати скульптури, які б символізували давні Бережани. За кілька тижнів до фестивалю плануємо впровадити туристичний рейс «Тернопіль-Бережани»”.

Як повідомив головний спеціаліст відділу промоції та організації туристичної діяльності в Тернопільській ОДА Ростислав Яцків, відкриття туристичного сезону Тернопільської області офіційно відбудеться у Бережанах – в рамках фестивалю «Ференц-фест».

Цього року з бюджету Бережанської міської ради на фестиваль спрямують 30 тис. грн. Фінасову допомогу обіцяє і Тернопільська обласна рада. Минулорічний фестиваль обійшовся організаторам у 36 тис. грн.

За підсумками фестивалю проведуть літературний конкурс: конкурсанти спробують описати події заходу в художній формі. Переможцю передбачена грошова винагорода.

Ірина Юрко.

Фото автора.

Коментарі вимкнені.