Найдивовижніші гіпсові печери світу знаходяться на Тернопільщині
Саме так називають Тернопільські печери, які за своєю красою й унікальністю не мають аналогів у всьому світі.
Знайте, не треба їздити за тридев’ять земель, щоб побачити екзотичне диво, подібне до лабіринтів Мінотавра у Греції або “кам’яної квітки” на Уралі, в Тернополі є красива Кришталева печера, або, як її називають місцеві мешканці, Кришталеві лабіринти, а також підземний музей трипільської культури.
Печери Тернополя – Кришталева печера
Кришталева печера не лише найкрасивіша, вона ще й значиться у списку старичків. Утворилося природне диво близько 20 мільйонів років тому через вимивання порід підземними водами.
Історія її творіння в принципі не відрізняється нічим особливим від подібних печер. Зате за своєю красою Кришталева печера – унікальна. Недарма вона має таку мелодійну назву – стіни підземної красуні укриті різнокольоровими або білосніжними кристалами гіпсу.
Кришталева печера являє собою складну систему ходів, загальною протяжністю понад 23 км. Однак для туристичних маршрутів доступні тільки 3 км.
Екскурсія триває близько години і проводиться в міру набору групи. Попри те, що на сайтах пишуть, нібито печера обладнана й електрифікована, насправді все не так ідеально.
Треба бути вкрай обережним, оскільки каски вам не видають, а ходити по вузеньких коридорах доведеться. Також подбайте про теплі куртки й дуже зручне взуття.цікаво і з гумором.
Багато химерних форм, схожих на силуети тварин, – пише на форумі турист Вася. – По коридору пару раз пролетів кажан – дівчата й діти в захваті. Рекомендую. Враження виключно позитивні!”
Отже, маршрут починається з вузького 500-метрового коридору, далі по кам’яних сходах униз, щоб ви собі уявляли, навколо – майже темрява. Потім за маршрутом величезний зал із красивими гіпсовими наростами на стінках.
Якщо переживаєте, що вашим діткам буде страшно побувати на такій екскурсії, нічого подібного. Повірте, їм особливо сподобається Зоологічний зал.
У камені навіки збереглися різні тварини: сова, лисиця, орел. Любителі екзотики можуть пройтися по “хребту крокодила” – стежці, дуже схожій на хребет рептилії.
Далі йде Святковий зал, який зачарує природним дизайном: кристалічне покриття розмалювало стіни красивими візерунками.Найцікавіша визначна пам’ятка тут – Кришталевий коридор, стрімкі стіни покриті полотном гіпсових кристалів різних кольорів: кремових, бурштинових, рожевих, блакитних, бежевих.
Можна подумати, що ти зовсім не під землею на Тернопільщині, а в якомусь казковому царстві.
Тут є також камінь бажань і камінь, якого не знайдеш у жодній іншій печері – “анальгін”. За словами місцевих, він лікує краще за пігулки, потрібно всього лише ненадовго притулити до нього лоб.
А насправді до всієї безлічі цікавинок, Кришталева печера ще й цілюща. Тут майже стовідсоткова вологість, температура в середньому – 12°С.
Стабільний мікроклімат, незалежно від пори року, абсолютна тиша створюють усі умови для лікування бронхіальної астми, гіпертонії, бронхіту. Тому, якщо ви схильні до подібних хвороб, навідуйтеся сюди частіше.
Ціна: 135 гривень з групи (група до 15 осіб)
Як доїхати: розташована печера в селі Кривче Борщівського району. Вам потрібно проїхати через усе село й відразу за ним різкий поворот іде наліво.
Там побачите красиву фортецю, біля неї буде табличка з написом “Печера Кришталева 1,5 км”.
Вхід у печеру – на крутому схилі. Якщо підніметеся трохи вище, то перед вами відкриється неперевершено красивий тернопільський пейзаж.
Коментарі вимкнені.