У Тернополі відбудеться дуже важке і небезпечне змагання

26 січня в ТРЦ «Подоляни» (Concert hall «Holiday») пройде Відкритий міський турнір з Панкратіону (єдиноборства), присвячений пам’яті генерала Омеляна Польового.

До участі у турнірі запрошені члени Федерації панкратіону України, які представляють збірні команди АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Змагатимуться між собою у турнірі спортсмени 1996-97 р.н. у розділах: агон, граплінг НОУ-ГІ у вагових категоріях юнаки (до 54 кг). А також спортсмени з 1994 р.н. та старші у розділах: граплінг НОУ-ГІ, Гі/BJJ, агон у вагових категоріях чоловіки до 71, до 77, до 84, до 92 кг; у розділі ММА: у вагових категоріях чоловіки до 66, до 71, до 77, до 84, до 92 та граплінг Гі/BJJ у ваговій категорії жінки до 53 кг.

Турнір пройде під патронатом міського голови Тернополя Сергія Надала.

 

Довідка

Панкратіон – найдавніше єдиноборство, яке було включено в програму Олімпійських Ігор Давньої Греції в 648 році до н.е. Це єдиноборство було, ймовірно, самим важким і небезпечним змаганням древніх Олімпійських ігор. У цьому спортивному поєдинку змагалися два неозброєних атлета, які могли застосовувати прийоми боротьби, бити руками і ногами, ліктями, проводити больові і задушливі захоплення, не використовуючи при цьому жодного захисного спорядження. Переможці цього єдиноборства ставали національними героями в Греції. Однак була й зворотна сторона медалі – жорсткі умови проведення двобоїв, а це призводило до великої кількості пошкоджень і травм, що загрожувало здоров’ю атлетів. Саме тому панкратіон як спортивне єдиноборство не збереглося в первозданному вигляді до наших днів. А ідея відродити цей вид єдиноборства прийшла Олександру Валдайцеву, жителю Красноярська, нині президентові Міжнародного спортивного центру «Панкратіон», штаб-квартира якого знаходиться в Дубліні, Ірландія. Відроджений їм вид боротьби набагато безпечніше свого попередника. Бої в ньому проводяться з використанням легких і зручних протекторів, в значній мірі знижують травматизм. Однак суть поєдинку не змінилася – бійцям дозволено приймати будь-які тактичні дії. Перший міжнародний турнір з панкратіону був проведений в 1988 році у Вільнюсі. У ньому брало участь близько 300 осіб з зі Східної та Західної Європи і Середньої Азії.

Сучасний панкратіон увібрав в себе найкраще з існуючих видів єдиноборств, в ньому використовується майже весь арсенал тактик бойових мистецтв. В даний час існує близько 200 федерацій панкратіону по всьому світу. Панкратіон успішно розвивається в країнах США, Європи, Азії та Бразилії.

 

ПОЛОЖЕННЯ про проведення у Тернополі Відкритого міського турніру з панкратіону, присвяченому пам’яті генерала Омеляна Польового (додається)

Коментарі вимкнені.