Сміттєва війна у Тернополі

Рішення виконавчого комітету міської ради, яким в грудні 2011 року змінили надавачів послуг з вивезення твердих побутових відходів, вже другий суд визнав незаконним.

Але, про все по порядку.

Після перемоги на виборах, міський голова Сергій Надал почував себе аж занадто впевнено. В інтерв’ю, весною 2011 року, після сесії, де на потреби громад сіл Малашівці та Ігровиця було виділено 1 мільйон бюджетних коштів, він прогнозував:

«До квітня цього року ми однозначно перейдемо працювати на інший полігон. Є конкретні полігони. Не хочу називати ці місця, щоб не будоражити місцевих мешканців (в законному полі відбуватимуться громадські слухання), але запевняю: Тернопіль застрахований від сміттєвої кризи – її не буде! Якщо завтра мешканці Малашівців почнуть незрозумілі дії, ми маємо куди везти сміття. Вже обладнано полігон. І це недалеко від обласного центру, приблизно на відстані Малашівців». Паралельно ведуться переговори, щоб місту передали у комунальну власність один із полігонів, розташований неподалік обласного центру. Але навіть якщо і тут виникнуть непорозуміння чи затримки, Тернопіль має місце, куди вивозити відходи. Ця ділянка перебуває у приватній власності і є погодження, що її можна використовувати під полігон.
Однак, цього не сталося і до нині. Окрім збільшення тарифу на вивезення сміття, інших зрушень у вирішенні цієї проблеми тернополяни не побачили.

Зрозумівши, що проблема не вирішується і не бажаючи більше платити гроші з бюджету, міський голова робить хід конем: заставляє учасників ринку з вивезення твердих побутових відходів самим сплачувати кошти на утримання сміттєзвалища, а хто не згідний, того просто викинули з цього ринку.

Жертвою волюнтаризму міського голови стало ПП «Катруб», директор якого відмовився сплачувати щомісячно 60 тисяч гривень у фонд на підтримку села Малашівці, у якому зараз розташоване діюче сміттєзвалище. Про рішення виконавчого комітету, яким затверджено нових учасників ринку з вивезення відходів, ПП «Катруб» дізналося з інформації на сайті міської ради. За відновленням своїх прав, підприємство звернулося до суду та в регіональне відділення Антимонопольного комітету.

Незважаючи на те, що в міській раді переконані у своїй правоті, суд першої, а віднедавна і апеляційної інстанції (за позовами як Антимонопольного комітету, так і ПП «Катруб») постановив: згадане рішення міської ради від 28 грудня 2011 року є незаконним з моменту його прийняття.

Міська рада, повністю програвши слухання в суді першої інстанції, переконувала, що рішення не ступило в законну силу, бо влада має право на апеляцію. Однак, під час апеляційного слухання, представник міської ради на суд … не з’явився.

Незалежні юристи стверджують, що касаційний розгляд, тобто суд третьої і останньої інстанції, розглядає справу не по суті, а по формі: чи належним чином дотримані усі процесуальні норми попередніми судами у слуханні справи. Якщо такого роду зауважень не буде, то вже найближчим часом варто очікувати, що ПП «Катруб» виграє і касаційний суд. Звісно, якщо міська рада подасть відповідне подання…

 

Новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Сміттєва війна у Тернополі

Коментарі вимкнені.