Чиновник на Тернопільщині “носом тицьнув” міліціонерів у кубло злочинців (фото)

Революція Гідності змінила свідомість українців, частково демократизувала органи влади, проте, на превеликий жаль, не поборола тіньову економіку. Свідченням цього став випадок, який  трапився на Шумщині 25 червня.

На території району є близько сорока кар’єрів, згідно даних держкомзему. З них офіційно працює всього лиш два, принаймі якщо вірити документам. Та, як відомо, за влади Януковича та його поплічників, не все те, що голосили офіційні джерела було правдою. А тому, місцеві жителі давно здогадувалися, що незаконно на території району працює ще декілька кар’єрів.

роте, сподіватися на те, що після скарг тодішній владі щось зміниться було марно. Податки власники кар’єрів зрозуміло що не сплачували, проте чимала частина прибутків осідала в кишенях високопосадовців.

В травні Шумщина отримала нового очільника, Василя Габора, який відразу ж взявся за боротьбу з тіньовою економікою та незаконними схемами заробітку попередників. Було створено спеціальну комісію, яка мала перевіряти діяльність кар’єрів, точніше, їхню бездіяльність, згідно документів. А сьогодні Василь Іванович вирішив самостійно оглянути кар’єр села Кути, що на Шумщині. І, як то кажуть, впіймав злочинців на гарячому.

«Я давно підозрював, що не всі офіційно закриті кар’єри не функціонують насправді. А тому, вирішив цю інформацію перевірити. Для цього було створено комісію, до якої ввійшли представники правоохоронних органів та адміністрації. Діяльність комісії контролював особисто, – ділиться Василь Габор, та додає, – сьогодні, коли приїхав на кар’єр пересвідчився, що робота по видобутку каменю тут ведеться, до того ж досить інтенсивно. На кар’єрі перебувало близько десяти чоловік, окрім того спеціалізована техніка, якою намагалися вивезти зазделегіть підготовлений камінь».

Документів, які б закріплювали законність діяння кар’єру та осіб, які в ньому працювали звісно ж не було, а тому Василь Габор звернувся до представників правоохоронних органів з вимогою забезпечення припинення незаконної діяльності, яка велася на кар’єрі.

Наразі правоохоронці проводять розслідування. Техніку, яку використовували «кам’яні умільці» було вилучено і відправлено на штраф майданчик.

Навіть без висновків експертів можна зазначити, що внаслідок цього незаконного промислу держава терпіла мільйонні збитки щороку. І відразу ж постає запитання: чи не краще працювати чесно, платити податки, розвивати Україну? Схоже, що навіть сьогодні, жага до збагачення забирає у деяких наших співвітчизників моральні якості, і вони забувають яку ціну українці заплатили за можливість жити згідно європейських зразків.

 

Коментарі вимкнені.