Українцям “розв’язали” руки, щоб знищити усі пам’ятники російським катам
«Ми будемо заохочувати будь-які громадські ініціативи, пов’язані з очищенням України від пам’яток діячам комуністичного минулого», – про це заявив Віце-прем’єр міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко.
Численні монументи, погруддя та інші подібні пам’ятки одіозним діячам тоталітарного режиму, які до того ж відсутні в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України, не є об’єктами культурної спадщини ані національного, ані місцевого значення. Тому під охорону з боку держави вони не підпадають», – повідомив В’ячеслав Кириленко.
Крім того, за словами В’ячеслава Кириленка, Міністерство культури ініціюватиме виведення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України всіх зазначених там пам’ятників, пов’язаних із комуністичними діячами.
«Держава не буде протидіяти, а навпаки, всіляко сприятиме будь-яким громадським ініціативам, які боротимуться за очищення України від цих реліктів тоталітарного минулого», – наголосив В’ячеслав Кириленко.
За словами директора Тернопільської обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури Марини Ягодинської, на Тернопільщині процес демонтажу пам’яток тоталітарного режиму відбувався в три етапи.
«Перший розпочався ще на початку 90-х років. Тоді згідно з розпорядженням представника Президента України №148 від 25.06.1992 р. було демонтовано пам’ятники найбільш одіозних представників тоталітарного режиму, таких, як Ленін, Свердлов, Котовський, – поділилася Марина Олександрівна. – У 2007 році Указом Президента України №250/2007 від 28.03.2007р. було постановлено вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні та політичних репресій. А в 2008 Міністерство культури України видало наказ №931-1-16-08 від 22.08.2008р., яким було виокремлено пам’ятники, взяті на облік відповідно до законодавства Української РСР, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України [у Тернопільській області]».
Таким чином, за словами Марини Ягодинської, ті пам’ятники тоталітарного режиму, що ще не демонтовані, давно вилучені з Держреєстру, а розпоряджатися їхньою долею можуть місцеві громади.
Коментарі вимкнені.