Андрій Шкула про “будівельні гріхи” та “шанхаї” у Тернополі

Ажіотаж навколо начальника Управління містобудування, архітектури та кадастру Василя Бесаги не вщухає. Спочатку Тернопіль “гудів” кілька днів про висловлення недовіри депутатами. Згодом тернополяни дізналися про вето міського голови на це рішення. Потім всі чекали, коли ж Сергій Надал насвяткується і скличе сесію, яка мала б або подолати його вето, або показати свою неспроможність протистояти. Тепер же у соцмережах жваво фантазують на тему передріздвяної сесії, на якій чи то кутю депутати з мером їстимуть, чи то дідуха палитимуть, щоб запанував спокій в місті. 

Тернопільська громада неодноразово мала нагоду на власні очі переконатись у «креативному» підході до роботи головного архітектора. З останнього: згадати хоча б невдалу чи то незавершену реконструкцію історичного будинку по вулиці Січових Стрільців, або будівництво торгівельного комплексу, який «втиснули» поряд з візитівкою Тернополя, історичною пам’яткою часів Австро-Угорської імперії – залізничним вокзалом. Останнє, до речі, було визнане незаконним прокуратурою області.

І це лише ті приклади, які тернополяни мають «за щастя» спостерігати щоденно, не згадуючи вже про гектари парків, сквері, які «роздавали» під забудово на власний розсуд всупереч Генплану міста.  Тому, очевидно, що рішення новообраних депутатів міськради було більш ніж обґрунтованим.

– Ця посада, вважаю, одна з найвідповідальніших в міській раді, бо саме від цього управління залежить, як виглядає, розвивається та розбудовується місто. Але в Тернополі, замість архітектурного покращення, ми бачимо перетворення на село. Нікого не хочу образити, особливо селян, але в місті не може бути «шанхаїв», забудованих зупинок чи скверів, ущільнень, від яких млосно робиться. Саме пан Бесага і його управління  (ті «дбайливі» люди, які розробляють містобудівні умови та обмеження на забудови чи реконструкцію)  визначають що де і як можна будувати… Особисто я голосував «за» рішення про недовіру архітектору та рекомендацію його звільнити через Генеральний план міста. Його підробки та порушення настільки масштабні, що перекреслюють інші «будівельні гріхи». На жаль, для більшості людей заглиблюватись в тему Генерального плану не цікаво та нудно. Тому осягнути розмір проблеми складно… Але, якщо говорити простіше, то затверджений в 2010 році документ, який на роки визначав що і як має робитись в місті, по великому рахунку ігнорували. Таким чином під «роздачу» чи будову пішли гектари парків, скверів, зелених зон, історичних місцин. І за це треба дякувати пану Бесазі. Сам він то робив, чи виконував вказівку «зверху» – не важливо. Він був на посаді і свідомо нищив місто,- пояснив  свою позицію депутат міської ради Тернополя від “Об’єднання “Самопоміч”  Андрій Шкула.

Шкула також наголосив, що вимоги звільнити Василя Бесагу лунають вже не перший рік. Зокрема,  професійна спілка архітекторів, громадські організації, правозахисники, активісти, екологи мають багато питань і не менше претензій до головного архітектора міста.

Нагадаємо, «за» питання про висловлення недовіри головному архітектору міста Василеві Бесазі проголосувало 23 депутати. Однак за день після, міський голова Сергій Надал «заветував» дане рішення, тим самим продемонстрував свою «лояльність» до скандальних забудов у Тернополі.

Тепер черга за народними обранцями: довести справу до кінця та подолати вето мера на рішенні про недовіру головному архітектору. На кону стоїть не просто «кадрове» питання, а  довіра збоку громади,  яка  чекає від депутатів не просто «німого» натискання на кнопки, а рішучих та  зважених кроків.  Тому відставка Бесаги може стати яскравим початком у роботі демократичної міської ради Тернополя.

Сорока

Коментарі вимкнені.