На Тернопільщині прийшло «пакращення» та наступив «комунізм»
В Кременецькому районі Тернопільської області прийшло «пакращення» та наступив «комунізм». З 9 березня і до тепер населення не сплачує за газ оскільки не знає кому треба платити за той самий спожитий газ.
З березня 2013 року на частині території Кременецького району та м.Кременця відсутня організація, яка має відповідні ліцензії на здійснення розподілу та постачання природного газу за регульованим тарифом для населення. Це сталося внаслідок не продуманих дій керівництва Мінінітерства енергетики та вугільної промисловості (далі – Міненерговугілля) по реорганізації ДК “Укртрансгаз” у ПАТ “Укртрансгаз”. В результаті цих змін структурним підрозділам “Укртрнасгазу”, а саме Кременецькому відділенню з постачання та реалізації газу (далі – Кременецьке ВПРГ) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ) була анульована ліцензія на розподіл та постачання газу.
Всі наступні зусилля Кременецького ВПРГ щодо отримання нової ліцензії були марними. НКРЕ постійно відмовляє в отриманні нової ліцензії, посилаючись на доручення віце-прем’єр міністра Бойка.
На депутатське звернення народного депутата Михайла Головка Міненерговугілля за підписом заступника міністра Чеха повідомили, що за протокольним дорученням віце-прем’єр міністра Бойка від 5 березня 2013 року Міненерговугілля, НКРЕ та Нафтогазу доручено забезпечити передачу розподільчих трубопроводів “Укртрансгазу” приватній структурі ВАТ “Тернопільгаз”. В цій же відповіді пан Чех пише, що “Тернопільгаз” не проти взяти на баланс державну трубу.
НКРЕ 4 квітня 2013 року видає ліцензію ВАТ “Тернопільгаз” на постачання газу за регульованим тарифом, але «забуває» видати ліцензію на розподіл газу. Видача цієї ліцензії на постачання природного газу відбувається з порушенням чинного законодавства, оскільки ВАТ “Тернопільгаз” не подав повного пакету документів, а саме – погодженої з газорозподільним підприємством абонентської бази споживачів. Подальше провадження діяльності з постачання газу є неможливим, адже для цього потрібні розподільчі мережі, що повинні бути або у власності або у користуванні ліцензіата.
На сьогодні ВАТ “Тернопільгаз” здійснює укладення договорів із споживачами не маючи відповідної ліцензії та газопроводів, такі дії ВАТ “Тернопільгазу” можна розцінювати як незаконні і такі, що суперечать діючому законодавству. Оскільки, підписуючи типові договори ВАТ “Тернопільгаз” бере на себе зобов’язання надавати послуги з постачання та транспортування природного газу, при цьому, маючи ліцензію, лише на один вид діяльності і не маючи труби. Що саме, цікаве, що підставою для укладання договорів з населенням є протокольне рішення НКРЕ.
Цікавим є позиція правоохоронних органів, які б мали стежити за дотриманням законодавства. І Прокуратура, і Служба безпеки України звернення трудового колективу в яких вказується на порушення законодавства як зі сторони НКРЕ, так зі сторони Міненерговугілля перенаправляє на теж міністерство, що є прямим порушенням ст.7 Закону України “Про звернення громадян”.
У своїх депутатських зверненнях Михайло Головко звертався до Кабміну з пропозицією створити на базі Кременецького ВПРГ державне підприємство яке б і надалі здійснювало надання послуг населенню, але отримана відповідь була негативною. Уряду «покращувачів» напевно цікавіше робити «щедрі подарунки» приватним організаціям, ніж дбати про інтереси держави.
Коментарі вимкнені.