«Європейська надія для дітей української війни» — як це у Литві
Почесний консул Ісландії в Литві Вайдотас Санкалас працює над розробкою географічних інформаційних систем в межах американської компанії. З ним ми познайомилися у Вільнюсі на початку жовтня.
Насамперед, давайте з’ясуємо особливість звання «почесний консул» чим це відрізняється від звичайного консула? Відповідь неочікувана: почесному консулу не платять зарплату.
Вайдотас Санкалас розробив інтернет-проект “Європейська надія для дітей української війни”, до якого вже підключилися спонсори з багатьох країн світу – Литви, Латвії, Естонії, Норвегії, Іспанії, Польщі, Мальти, Ісландії, Росії. Система почала працювати з травня ц.р., відтоді (станом на початок жовтня 2015-го) «накапало» понад 50 тис. євро. Люди доброї волі перераховують від сотень до кількох тисяч євро.
Ідея цього проекту народилася у сім’ї Санкаласів під час українського Майдану, які вирішили не просто хвилюватися за Україну, а конкретно допомогти. У хід пішов сімейний бюджет. Вайдотас з дружиною Віргінією і двома дорослими доньками вирішили, що хочуть підкріпити позиції бодай двох-трьох сімей чи дітей, які постраждали від війни. Йшлося про три тисячі євро. Перша зустріч з українською стороною відбулася у січні 2015 року, яку представляла український кінорежисер Лариса Артюгіна – керівник волонтерської організації «Новий Донбас». Спільно почали шукати найбільш соціально вразливі сім’ї. Станом на початок жовтня, допомогли понад двом десяткам дітей із 13 сімей, яким спрямована допомога у розмірі понад 10 тис. євро. Третині сімей представлено багаторазову допомогу впродовж року.
— Робимо все від себе можливе, тому що розуміємо масштаби і специфіку сучасних українських проблем – у нас також був правий радикалізм, спільне радянське минуле, конфлікт з Росією, — зазначив Вайдотас Санкалас.
Ціль проекту “Європейська надія для дітей української війни” – мати бодай одного спонсора в кожній з 50-ти країн світу, щоб допомогти хоча б 50 дітям в Україні.
Ірина Юрко.
Тернопіль – Вільнюс.
Фото автора.
Коментарі вимкнені.