11 га землі у комунальній власності, – тернопільські волонтери відвойовують землю у міської ради

Самооборона Майдану Тернополя вимагає у депутатів міської ради віддати у власність земельну ділянку поблизу Підволочиська.

–         Виникло питання відстоювання земельної ділянки, яку виділила Тернопільська міська рада в районі хмельницької траси, яка знаходиться у комунальній власності і, як виявилося після сьогоднішньої розмови з начальником відділу земельних ресурсів Віктором Кібляром, ділянка там не 9 гектарів про які говорилося, а 11, – коментує волонтерка Самооборони Майдану Лілія Мусіхіна.

Волонтери Самооборони Майдану звернулися з проханням у міську раду виділити цю земельну ділянку для родин загиблих, родин інвалідів війни, а також тих бійців, де батько воює, а мати або дитина є інвалідами, а також для багатодітних учасників АТО.

–         Це найбільш пільгові категорії. Розуміємо, що земля не дешева, але це простий та дієвий спосіб підтримати ці сім’ї. Що робитимуть із наділами ті, хто їх отримає це не має значення. Наша місія вибороти цю землю для них, – розповідає волонтерка.

За її словами, на третій сесії міської ради рішенням 40 голосів на користь бійців АТО депутати проголосували за передачу земельної ділянки. Зараз волонтери готуються до засідання земельної комісії. Подали запит про землю: у чиїй точно вона власності та яка її справжня площа. Поки що відповіді на інформаційний запит ніхто не отримав.

–         Ми отримали лише усну інформацію від пана Кібляра. За його словами ділянка у комунальній власності, територією близько 11 гектарів. Зараз стоїть питання відстоювання, як попередньо говорилося, не лише 5,5 гектарів земельної ділянки, а й усіх 11, – коментує Лілія Мусіхіна.

За словами волонтерки, вона не розуміє, що відбувається навколо цієї ділянки.

–         До мене підходять якісь забудовники, щось мені пропонують. Це не моє, до землі я не маю ніякого відношення, у пільгову категорію я також не потрапляю. Я просто допомагаю людям. Попередньо домовлено, що землю отримуватимуть люди, які служать у збройних силах, з МВС, з СБУ. Звертаємося також до бійців «Правого сектора», щоб і вони подавали запити на отримання земельної ділянки. «Правосеків» у Тернополі не так вже й багато і про них також потрібно дбати, коментує Лілія Мусіхіна.

За словами волонтерки, пан Кібляр пообіцяв їм сприяти у їхній справі відстоювання інтересів демобілізованих, сказав, що допоможе їм у об’єднанні хлопців у житлові кооперативи, аби вони справді змогли отримати житло.

– Ми віримо йому, як порядній людлині і свідомому громадянину і можемо цілком покладатися на його слово.  Невже революція таки перемогла і ми нарешті маємо нормальних чиновників?   І це ще не все: ми плануємо провести незалежну санітарно-епідеміологічну експертизу землі на Микулинецькій (хоч нам і продемонстували такі документи, та ми хочемо переконатись), то він особисто піде до міського голови і проситиме, аби цю земельну ділянку поміняли на таку, що відповідатиме усім вимогам.  Він, пан Кібляр, все розуміє, бо й сам виріс у родині афганця. Словом, ми заручились його підтримкою і сподіваємось на допомогу. Лякає лише те, що каже, що рішення сесії не має аж такого значення, тому нічого не вирішує. Ну, але я не вірю. Стоїмо до кінця.
Амінь.

Оксана Ботюк

Коментарі вимкнені.