Чотирилапі, які допомагають тернополянам у скрутних ситуаціях (фото)

Чотирилапі, які допомагають тернополянам у скрутних ситуаціях.

У пожежно-рятувальній службі Тернопільської області вже понад два роки діє позаштатна кінологічна пошуково-рятувальна група. Сьогодні в її складі четверо кінологів зі своїми вірними помічниками лабрадорами-ретриверами Бімом, Тошею й німецькими вівчарками Сенді та Шнапсом.

Серед четвірки собак Бім – вже встиг взяти участь у Чемпіонаті світу між собаками-рятувальниками в Голландії та стати неодноразовим призером змагань в Україні. Тоша має в своєму активі низку перемог під час випробувань у нашій державі, а також є призером міжнародних змагань між собаками-рятувальниками, який відбувся у 2010 році у Ромнах Сумської області. З молодших Сенді цьогоріч успішно стартувала на Кубку ім. Г. Севирина, який проводив Центральний клуб власників німецьких вівчарок. А у Шнапса, всі здобутки попереду, адже він все ще навчається. На відміну від своїх “колег по цеху”, які спеціалізуються на пошуку живих людей в природному та техногенному середовищі, опановує пошук вибухових речовин. Зараз він проходить підготовку в кінологічному центрі ДСНС України в місті Ромни.

Незважаючи на доволі короткий час існування кінологічної групи, чотирилапі рятувальники вже не раз встигли з найкращого боку проявити себе в екстремальних ситуаціях. Зокрема, вони довели незамінність у порятунку людей під час пошуково-рятувальних операцій у Теребовлянському, Кременецькому та Гусятинському районах, їх природні навики та здобуті вміння також знадобились й під час пошуку потерпілих на техногенних завалах у Тернополі та Чорткові.

Коментарі вимкнені.