Степан Галябарда та Михайло Форгель на “Алеї зірок” у Тернополі

Цього року «Алея зірок», яка розміщується в центрі Тернополя, поповниться двома іменами. 28 серпня, на День міста, будуть увіковіченні в бронзі і встелені на вулиці Сагайдачного зірки з іменами поета-пісняра Степана Галябарди та театрознавця Михайла Форгеля, повідомляє «Номер один».

Нагадаємо, 28 серпня 2011 року Тернопільський міська рада створила “Алею зірок”. Першими «зірками» стали четверо жителів Тернопільської області: археолог і громадський діяч Ігор Герета, композитор Анатолій Горчинський, поет Борис Демків та художник Іван Марчук.

Довідка

Степан Петрович Галябарда Народився 2 грудня 1951 року в с. Суходіл, Гусятинський район Тернопільської області. Закінчив філологічний факультет Чернівецького університету в 1973 році.

Працював у пресі, був на громадській роботі, працював головним редактором радіостанції “Молода гвардія”, директором першої в Україні незалежної комерційної радіостанції “Радіо Roks” у Києві.

У 1991 році вийшла у світ перша його збірка поезій “Не поверну човен”, яка складається з двох розділів “Біль України” і “Не поверну човен”. У збірку увійшло багато віршів, які С. Галябарда присвятив рідному краю, його чудовим мальовничим краєвидам, своїм землякам. Сьогодні важко уявити національний культурний простір без пісень поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Степана Галябарди.

У 1997 році у тернопільському видавництві “Збруч” вийшла друга збірка поезій “Догорає калина”. В ній вміщено не тільки вірші різних років, але й — і це найголовніше — пісні, написані С. Галябардою у співдружності з багатьма відомими композиторами — Олегом Слободенком, Остапом Гавришем, Олександром Злотником, Олегом Марцинківським та іншими. У книзі кілька розділів, об’єднаних одним тематичним спрямуванням: любов до матері, любов до коханої, любов до Вітчизни. В окремий розділ увійшла шоу-вистава “Я — Роксолана” — про долю славетної українки з наших країв.

Читаючи вірші, слухаючи пісні на слова С.Галябарди маємо змогу насолодитися красивим і високим поетичним словом, оригінальною образністю і тонкою ліричною щирістю автора, вмінням торкнути найсокровенніші струни людської душі.

Михайло Якубович Форгель народився 27 серпня 1952 р. у с. Новосілка Підволочиського р-ну Тернопільський області. Освіта вища. Закінчив Київський державний інститут культури та Державний інститут театрального мистецтва у м. Москві ( ГІТІС). Театрознавець, театральний критик, заслужений діяч мистецтв України.. З 1992 р. був художнім керівником Тернопільського обласного драматичного театру став. Михайло Форгель сприяв відкриттю акторського відділення у Тернопільському музичному училищі С. Крушельницької.

У 1999 р. Михайло Форгель організував Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют», головна мета якого – репрезентація вистав молодих режисерів. Форгель започаткував творчу співпрацю тернопільських митців театрами міст Ліверпуль (Велика Британія), (Македонія), Ельблонг Ольштин (Польща), Нови Сад (Сербія), Единбург (Шотландія). У 2000 р. Тернопільському обласному українському драматичному театру було присвоєно звання академічного (Тернопільський академічний обласний український драматичний театр Т. Г. Шевченка). Театр з гідністю несе присвоєне звання.

Помер Михайло Форгель у віці 54 років від інфаркту 29 вересня 2006 року.

Коментарі вимкнені.