Літературні бестселери авторів Тернопільщини за версією читачів

Тернопільська обласна наукова бібліотека склала список книг-лідерів, які завоювали найбільший рейтинг популярності серед читачів абонементу.

Олександр Вільчинський. Льодовик

Вільчинський, О. Льодовик : антиутопія / О. Вільчинський. — Харків : Фоліо, 2014. — 282, [1] с. — (Графіті).

«Льодовик» — це роман-застереження про те, що було б, якби… Словом, якби раптом підтвердилася одна з наукових гіпотез про початок нового льодовикового періоду. У романі льодовик зупиняється на кордоні України, але то мала втіха, й українцям доводиться не лише виживати самим, а й допомагати своїм заклятим північно-східним сусідам московітам, країну яких поглинула крига. Утім герої і персонажі «Льодовика» не лише борються за виживання у важких умовах глобальних змін клімату, але й переживають духовні пошуки, працюють і святкують, мріють і закохуються, страждають і радіють життю, як тільки можуть.


 

Олексій Волков. Мертві квіти

Волков, О. Мертві квіти : роман / О. Волков. — Київ : Нора-Друк, 2013. — 320 с. — (Морок).

Гострий сюжет і непередбачуваність розв’язки — особливість усіх книжок визнаного майстра детективного жанру Олексія Волкова. А звичка його героїв потрапляти у безвихідні ситуації, як і вміння виплутуватися з них, уже більше десяти років наче магнітом притягують читача. Героєві роману «Мертві квіти» випадок дарує книгу пророцтв. Що це — шалена удача? Адже тепер неприємності не підстережуть зненацька. Чи навпаки — важкий хрест? Адже наприкінці низки майбутніх подій втрата коханої жінки, а потім і власна загибель…

Чи зможе той, хто майстерно комбінує на шаховій дошці, прорахувати ходи наперед у реальному житті, де проти тебе грає всемогутня та безжальна доля, а ціна однієї помилки — матова ситуація, з якої вже не вийти…

Надія Гербіш. Теплі історії до кави

Гербіш, Н. Теплі історії до кави / Н. Гербіш. — Київ : Брайт Букс, 2013. — 168 с.

У книжці зібрано історії про почуття й настрої, сумніви та рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву.

Герої цих історій — прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави — хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще в кожного з них є старі улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.

Галина Денега. Осіння елегія

Денега, Г. Осіння елегія : повісті, оповідання, новели / Г. Денега. — Тернопіль : Терно-граф, 2014. — 320 с. : іл.

Оповідання й новели Галини Денеги, крім уже традиційних для неї описів непростих людських стосунків, серед яких домінують кохання та зрада, інтригують ще й елементами містики, оптимістично-світлої романтики. Серед героїв текстів — переважно наші сучасники, можна впізнати кількох тернопільських художників, літераторів й акторів — людей із близького для авторки середовища. Різні долі, складні перипетії нерідко наче оповиті елегійним настроєм.

Серпневі роси, зафіксовані в назві книжки, — то не тільки прикмети пізнього літа, а й передчуття осені. А звідси — і сумовитість очікування майбутнього, яку підсилюють аж ніяк не веселі події в суспільстві…


 

Анатолій Дністровий. Тибет на восьмому поверсі

Дністровий, А. Тибет на восьмому поверсі : роман / А. Дністровий. — Львів : Піраміда, 2013. — 188 с.

«Тибет на восьмому поверсі» — завершальний роман молодіжної трилогії («Місто уповільненої дії», «Пацики») Анатолія Дністрового, присвячений будням студентського середовища.

Твір написаний у жанрі «університетського роману», дія якого відбувається в Ніжинському університеті та його гуртожитках на початку 90-х минулого століття. На тлі перехідного часу — соціальної депресії та економічного дефолту — Дністровий показує цікаву картину Ніжина ранньої незалежності, переконливо передає атмосферу університетського життя й буденщини студентських гуртожитків, сповідування молоддю «скороминучих» інтелектуальних мод. Попри показову безтурботність і розкутість поведінки головних героїв, вони приречені жити винятково днем теперішнім, оскільки майбутнє нікому нічого не обіцяє.


 

Леся Романчук. Цвіте терен

Романчук, Л. Цвіте терен : роман. У 4 кн. Кн. 1. Панна Оляна. Кн. 2. Срібний хлопчик / Л. Романчук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2014. — 463 с.

Цей роман у чотирьох книгах — іще одна сповідь серця, натхненний псалом любові земній і любові небесній. Коли твориш чудо, маєш нести відповідальність. Пісня пісень лунає музикою лиш у дуеті!


 

Леся Романчук. Цвіте терен

Романчук, Л. Цвіте терен : роман. У 4 кн. Кн. 3 Білий ангел. Кн. 4. Тернове вино / Л. Романчук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2014. — 502 с.

«Ти не хочеш співати у терні один…

Хор тернових птахів співає реквієм коханню.

…Я знаю, колись ти повернешся, прийдеш і попросиш краплю води, щоб не висохло джерело у пустелі нелюбові. Попросиш краплю вина, і мої вірші перетворяться на червоне чорнило, яким пишемо у серцях. Попросиш крихту хліба, і знайдеш поживу на сторінках цієї книги, щоб не загинуло в тобі хлопченя, яке жило за сонцем і кохало за місяцем.

Залишаю тобі себе, щоб знав — не самотній у світі.»


 

Богдан Мельничук. Дорога до себе

Мельничук, Б. Дорога до себе : нові новели, п’єси і радіоп’єси, спогади, статті, нариси, рецензії, бувальщини, казки та інші тексти / Б. Мельничук ; худож. оформ. Є. Удіна ; худож. О. Шупляк ; екслібриси: О. Зілінко, Я. Омелян, Є. Удін. — Тернопіль : Терно-граф, 2012. — 1279 с. : іл.

Збірник текстів сучасного тернопільського письменника, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата багатьох Всеукраїнських літературних премій та конкурсів склали твори різних жанрів, неопубліковані в його попередніх книжках. Подано також матеріали про Б. Мельничука та його творчість.

Цей фоліант складається із шістнадцяти розділів, зокрема: «Новели. Новелинки», «Нові п’єси», «Нові радіоп’єси», «Спогади», «Літературно-мистецьке краєзнавство», «Публіцистичні нотатки», «Трафунки із життя», «Бувальщини «Білого дому», «Казки» тощо.


 

Лілія Мусіхіна. Звірослов

Мусіхіна, Л. Звірослов : міфологема тваринного світу українців / Л. Мусіхіна. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2013. — 192 с.

Наші предки вірили, що всі живі й неживі предмети, які їх оточують, наділені здатністю мислити, відчувати й впливати на навколишній світ і долю людей. У наших казках навіть предмети неживої природи розмовляють і виявляють ті чи інші риси характеру. Ці вірування поширювались і на тварин…

У даній роботі розглядається рецепція тваринного світу українців ХІХ — початку ХХІ ст., проте для повноти розуміння тих чи інших явищ принагідно використано також дані, що датуються іншими періодами. Іноді застосовано елементи компаративного аналізу рецепції певної реалії у свідомості українців та представників інших народів.

Рекомендовано всім, кого цікавить історія української культури.


 

Петро Сорока. Жезл і посох

Сорока, П. Жезл і посох : історичні романи / П. Сорока. — Київ : Український пріоритет, 2015. — 333 с.

У новій книжці — два історичні твори, написані у формі діаріушів (від імені Федора Жука). Головними персонажами виступають Іван Мазепа й Тимофій Бордуляк. Назва глибоко символічна — про два полюси нашої державності. Як пише в передмові кандидат філологічних наук Руслана Галицька, автор пропонує абсолютно новий погляд на ту складну драму, що розігралася в батуринській резиденції гетьмана. За версією Сороки, Мотря не просто хрещениця Мазепи, а його рідна донька. Звісно, щоб дізнатися, звідки таке сміливе твердження в автора, треба прочитати книжку.


 

Ніна Фіалко. Хочу в Тарасюківку

Фіалко, Н. Хочу в Тарасюківку : роман / Н. Фіалко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2014. — 320 с.

Цей соціально-психологічний роман — іще один ракурс осмислення сьогодення. Авторка захоплююче й точно відтворює життєвий шлях типового представника покоління, яке формувалось у тисяча дев’ятсот вісімдесятих, намагалось і вижити, і нажити статки в дев’яностих… Непросте й трагічне становлення українця, який волею обставин опинився тоді в Москві. Нелегкий вибір постав перед ним …


Коментарі вимкнені.