Міський голова Тернополя Сергій Надал привів під ЦУМ тисячу людей
Пікетувати Головне управління державної казначейської служби України в області прийшло понад півтисячі працівників комунальної сфери обласного центру.
– На роботу ходимо по три дні в зв’язку з кризою, – розповідає працівник МШЕД Іван Гуральський. – Зарпату не платять вже 2 місяці, а за квартиру треба платити.
– Йде зима, дітям треба купити взуття, – бідкається двірник Любов Денисюк. – Моя зарплата – 1 тис. гривень, але її не виплачують вже 2 місяці.
– Така ситуація впливає ще й на стабільну роботу підприємств, – каже голова профкому міських тепломереж Петро Мельник. – Вони витрачають гроші на енергоносії – солярку, бензин, оплату комунальних послуг. Постачальники вимагають, щоб проплатили, а їм міська рада не може, оскільки рахунки заблоковані. Через кілька місяців може зупинитися вся комунальна галузь міста: не вивозитимуть сміття, не прибиратимуть вулиць.
Тернопіль не отримує кошти на потреби охорони здоров’я, освіти, спорту, житлово-комунального господарства три місяці. Окремі платіжні доручення не проплачені вже понад місяць. Зокрема, на медикаменти, оплату енергоносіїв, харчування закладів освіти та охорони здоров’я, пальне для «швидкої допомоги», заробітна плата для вчителів та лікарів. За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, у Казначействі затримали близько п’яти мільйонів гривень, 2 600 тис. із них – комунальникам.
– Ці люди терпіли скільки могли, але зараз попросили дозволу на пікетування. Міська рада має гроші на рахунках, але казначейство не виплачує їх. Якщо грошей нема, то хтось чи з казначейства, чи з Уряду повинен вийти і сказати: “Грошей нема, у країні – дефолт, не чекайте”.
Представники Головного управління державного казначейства в області на вимогу міського голови зв’язались із керівництвом у Києві, наразі чекають відповіді. Комунальники ж готові у випадку невиплати заборгованості розпочати страйк.
Надал як справжній мер, стояв на передовцй