На біді України наживаються усі охочі
Співробітники управління боротьби з економічною злочинністю в Тернопільській області виявили більше десятка злочинів, пов’язаних з призначенням та виплатою компенсації громадянам, які називали себе потерпілими внаслідок чорнобильської катастрофи. Порушено чотири кримінальні справи. Розмір завданих державі збитків становить понад 650 тисяч гривень.
На Тернопіллі Чортківський район відноситься до четвертої зони радіаційного забруднення. Мешканці району – одні з перших в області, що претендували на виплату соціальної допомоги. Але не всі. Були й такі, що в період аварії на Чорнобильській АЕС перебували далеко за межами району, проте, щойно випала нагода, безсоромно стали в чергу за допомогою, яка по праву їм не належить. Серед таких –52-річна жителька райцентру. Як встановили правоохоронці, жінка на момент аварії перебувала на території колишньої Чехословацької республіки. Мешкала там з 1981 по 1989 рік. Але щойно дізналася про можливість отримання компенсації, одразу ж зайнялася фальшуванням документів. Аби незаконно отримати посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС четвертої категорії, лиходійка подала до районної держадміністрації фальшиву довідку про те, що постійно мешкала в зоні посиленого радіоекологічного контролю. Але зрозумівши, що можна видурити набагато більшу суму виплат, якщо мати посвідчення потерпілої першої категорії, зловмисниця пішла далі. До управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації подала експертний висновок Львівської МСЕК, де її захворювання було описане як таке, що пов’язане з ліквідацією наслідків чорнобильської катастрофи. На підставі цього Пенсійний фонд призначив та виплатив недобросовісній чортківчанці майже двісті тисяч гривень соціальної допомоги. Подібною схемою фальшування документів видурила в держави понад 260 тисяч гривень компенсації ще одна жителька Чорткова. Проти обох зловмисниць слідчі прокуратури порушили кримінальні справи. Їх звинувачують у шахрайствах та підробленні документів.
Порушувати кримінальні статті заради матеріальної вигоди своїх співробітників норовили і деякі підприємства. Як встановили оперативники, службові особи одного з автотранспортних товариств, що в обласному центрі, видали працівникові фіктивні документи, що засвідчували про участь останнього у ліквідації аварії на ЧАЕС. Це дало можливість тернополянину звернутися до Пенсійного фонду за призначенням та виплатою майже 100 тисяч гривень допомоги. На жаль, подібні факти непоодинокі.
Як повідомив начальник управління боротьби з економічною злочинністю УМВС в Тернопільській області Анатолій Лупійчук, заходи, спрямовані на виявлення фактів безпідставного призначення та виплати компенсацій, проводитимуться й надалі.
Коментарі вимкнені.