Народний майстер тернополянам розповів про “Самобутній світ писанки”

Історія писанки сягає сивої давнини, вона пов’язана з поклонінням родючості землі, з величанням весняного відродження життя. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу — приносить добро, щастя, захищає від усього злого. 

Колектив бібліотеки №4 для дорослих вирішив  організувати та провести етнографічно – мистецьку зустріч: «Самобутній світ писанки» та майстер- клас по писанкарству. Бібліотекарі Бартух Н.М. та Баран У.В. підготовили інформаційну виставку: «Писанкарства – це наші традиції», зібрали багато цікавого матеріалу і запросили в гості народного майстра Ярослава Осадца.

Народний майстер по писанкарству провів майстер – клас. Він не лише показував, як писати крашанки, але і цікаво розповідав про історію виникнення цього виду мистецтва. Учні ЗОШ №17, 9-Б класу, педагог- організатор Ковалик Іван Ігорович, вчитель Наталія Іванівна, активно з  цікавістю пробували власні сили у розписі писанок.
– Зараз ми поєднуємо писанку з Великоднем. Малюнки на писанці мають символічне значення: зірка і хрест — символи сонця, рослини — юності, краси, здоров’я, колосся — врожаю , – розповідав Ярослав Володимирович. – Яйця, пофарбовані в один колір, називають крашанками. Червоне яйце означає радість, життя, любов, жовте — врожай, блакитне — небо, здоров’я, зелене — плодючість. 

Існує багато способів виготовлення писанок. Про писанки збереглося багато легенд. Одна з них така: доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року пишеться. Доки пишуть писанки, світ буде існувати.

Ярослав Володимирович додає:

– Писанки вдались на славу, бо головний секрет цього- це позитивний настрій учнів ЗОШ №17,бібліотекарів,вчителів – так стверджує гість народний майстер по писанкарству. Бо коли ти сердитий, дратівливий – нічого з того доброго не вийде.

На закінчення мистецької зустрічі колектив бібліотеки подарував на згадку гостям книги: « Бог. Церква. Людина.» і подякував за пізнавальну розповідь- навчання Ярославу Осадца.

Коментарі вимкнені.