Шахраї масово надсилають українцям листи про виграш у лотереї Green Card

Посольство США у Києві попереджає громадян України про масове розсилання фальшивих електронних листів, що стосуються Диверсіфікаційної Візової Лотереї (Green Card) з метою оплати неіснуючого збору, – повідомляє офіційний сайт посольства США у Києві.

Жертви цієї афери отримували листи такого змісту: “Вітаємо! Ви стали одним із тих, хто був відібраний і зареєстрований для подальшої участі в програмі диверсифікаційних імміграційних віз. Цей відбір гарантує, що Ви отримаєте картку постійного мешканця США (також відому як “зелена карта” або “диверсифікаційна віза”) за умови, що Ви виконаєте інструкції для подальшого розгляду Вашої справи”. Далі в листі зазначалося, що його одержувач повинен перевести гроші через Western Union на ім’я певної особи у посольстві США у Лондоні.

“Якщо Ви отримали повідомлення про те, що ваша заявка на участь у візовій лотереї була відібрана і для подальшого її розгляду Вам слід перевести гроші на ім’я вказаної особи або у певне посольство США, дане повідомлення означає, що ви стали черговою мішенню шахраїв. Ні за яких умов не слід надсилати гроші за участь у візовій лотереї”, — підкреслили в посольстві США в Україні.

У диппредставництві відзначають, що участь у лотереї є безкоштовною і здійснюється через веб-сайти Державного департаменту США www.state.gov і www.travel.state.gov, або ж за допомогою сторінки Консульського відділу веб-сайту Посольства США в Україні (http://ukraine.usembassy.gov).

У повідомленні посольства, наголошується, що все, що не має суфікса “.gov” наприкінці адреси, не є офіційним.

Також у диппредставництві підкреслюють, що Консульський центр у Кентуккі не надсилає електронною поштою повідомлення про виграш у диверсіфікаційній лотереї, і ніякі інші організації або приватні компанії не уповноважені Державним департаментом США розсилати листи-підтвердження виграшу у лотереї або інструкції щодо подальшого звернення за візою.

Нагадаємо, у 2010 році на участь у лотереї Green Card (документ, що дає право на проживання у США) подали заявки 15 мільйонів осіб, серед них 758 тисяч — українці.

Коментарі вимкнені.