Розлючені селяни пікетували губернатора Тернопілля Валентина Хоптяна

Сьогодні, 12 березня, в Тернопільську облдержадміністрацію прийшли розлючені мешканці дев’яти прилеглих до Івачева сіл. До голови ОДА вони прийшли через періодичне відмінення автобусного сполучення. Зокрема автобус не ходив упродовж 10-12 березня. Державна служба транспортних перевезень не погодила перевізникам  паспорт маршруту через звужену дорогу в селі Івачів.

– Сімдесят років цій дорозі. Практично там нічого не мінялося. Але за теперішніми нормами перевізникам паспорт маршруту не погоджують. Так виходить, що за законодавство всі чиновники дбають, а за людей ніхто не дбає. Було звернення людей по цій проблемі. Ми одразу в районній раді сесійно, всі 88 депутатів, проголосували і звернулися до Хоптяна, щоб на обласному рівні це вирішувати. Тому що прийшли до висновку, що погодити по даному законодавству, яке зараз є, такий маршрут потрібно альтернативну гілку дороги, – пояснює депутат Зборівської райради Олександр Ріпка.

Альтернативна гілка дороги мала би бути, на думку депутатів, зі сторони в’їзду на Малашівецьке сміттєзвалище. Це стара дорога, яка у жодних документах не позначена. Тому спочатку, говорить Олександр Ріпка, необхідно виготовити проектну документацію, а вже потім шукати гроші на її облаштування.

Поки чиновники шукають шляхи вирішення даної проблеми сотні селян долають по десять кілометрів пішки до найближчої зупинки на трасі.

– Раптово людей відірвали від обласного центру і від районного. Катастрофічне положення. Люди всі такі розчаровані і вбиті. На роботу йдуть пішки. З роботи йдуть пішки. Приходять вночі в дванадцятій годині і в четвертій вже стають, щоб назад йти. Вчора транспортна міліція заборонила нашим перевізникам везти людей. Висадили з автобусу людей і люди лишилися просто напризволяще, – скаржиться  жителька села Чернихів Зборівського району Дарія Грицай.

Із пікетувальниками зустрівся начальник головного управління розвитку інфраструктури облдержадміністрації Юрій Козіцький. Чиновник пообіцяв, що сьогодні автобусне сполучення між селами відновлять.

– Це буде тимчасова схема. Тобто, на три-чотири місяці. Поки буде вирішуватися питання погодження паспортів. Зараз вже є звернення Зборівської райдержадміністрації  для того, щоб провести поточний ремонт дороги попри Малашівецьке сміттєзвалище. Тому що ми всі розуміємо, що через населений пункт Івачів не буде погоджено паспорту, тому що не відповідає нормам ширина дороги, – пояснив Юрій Козіцький.

Людей така відповідь станом на сьогоднішній день частково задовольнила. Але вони не розуміють, навіщо проблему було доводити до крайнощів.

– Аж треба було, щоб ми прийшли і ви почали те робити. Як можна було відрізати автобус? Чотири дні автобус не ходив, як була з Києва перевірка. Вчора рано на вісім годин поїхав. В обід висадив. Все – не поїде. Бо транспортна міліція заборонила. Що це таке? Перш ніж забороняти, то треба думати, що там люди. Не сміття. Бо сміття возять, а людей не хочуть, – обурювалися селяни.

І пообіцяли, якщо хоча би ще один раз транспортна міліція заборонить проїзд маршруток, вони перекриють дорогу біля Горішнього Івачіва і не дозволять возити з Тернополя відходи на Малашівецьке сміттєзвалище.

За Збручем

Коментарі вимкнені.