Тернопіль матиме нові світлофори, управляти якими будуть дистанційно

150 тис. грн. виділив виконком Тернопільської міської ради на КП «Міськліфт» для оренди світлофорів. Виявляється, 90% об’єктів перебувають на балансі державного підприємства, яке працює при Міністерстві внутрішніх справ. Протягом кількох років гроші на це підприємство не виділялися, тому воно ледве виживало. Підприємству ледь вистачало грошей на виплату заробітної плати. Кошти на утримання світлофорів виділялися з міського бюджету, тому про будь-яку модернізацію не могло бути мови, каже заступник міського голови Владислав Стемковський.

– Сьогодні більшість світлофорів працюють на 100-ватних побутових лампочках. Від того, що вона перегоріла, може залежати людське життя. На роботу об’єктів впливають атмосферні та вібраційні чинники, контролювати цей процес доволі важко. Кожен ранок починається з того, що до нас телефонують тернополяни і повідомляють про те, що десь не працює світлофор. На місце виїжджає бригада, як мінімум з двох людей. Тільки вони встановлять лампочку і змінять місце локації, як через певні чинники вона перегоряє і бригаді знов потрібно повертатися на об’єкт. Це є нераціональне використання праці. Більше того, кожен виїзд тягне за собою значні витрати, – пояснює Владислав Стемковський.

100-ватна лампочка споживає 100 кВ електроенергії на годину. Протягом року світлофори міста споживають близько 250 тис. кВ електроенергії. Натомість світлодіозні світлофори дадуть змогу скоротити це споживання до 10 разів, тобто місто економитиме близько 200 тис. грн. у місяць, пише NTER.

– Мерія почала цікавитись енергозберігаючими напрацюваннями, які є в Україні. Світлодіоні світлофори, які місто встановило протягом останніх кілька років, споживають в десять разів менше електроенергії. Тут використовуються 10-ватні лампочки. До того ж світлодіод має гарантію 4-5 років. Як результат, міський голова доручив управлінню ЖКГ провести впродовж 2012 року тотальну заміну світлофорів. Парадоксальна ситуація в тому, що держава відмовляється передати світлофори безкоштовно. Їх балансова вартість становить 1,5 млн. грн. Річна орендна плата не може становити менше 10% від вартості об’єкта, тому підприємство визначило її розмір на мінімально допустимому рівні – 150 тис. грн. Роботу по заміні світлофорів здійснюватиме КП «Міськсвітло». Воно у своєму складі створило окрему дільницю, працівники якої протягом року демонтують старе обладнання та встановлюватимуть нове. З кожним встановленим світлофором частка оренди буде відмінусовуватись, – пояснює Владислав Стемковський.

Нові світлофори матимуть шатл управління та контролери, які дають можливість здійснювати дистанційне управління. При КП «Міськсвітло» буде створено диспетчерський пункт, який централізовано стежитиме за роботою світлофорів та дистанційно виявлятиме неполадки.

Загалом у місті на даний момент працює 7 світлодіозних світлофорів. Протягом року мерія планує замінити понад сім десятків світлофорних об’єктів. Це обійдеться бюджету у 2 млн. грн. Придбати світлофори місто планує на умовах товарного кредиту, так званої розстрочки, яка дозволить розтягнути проплату бодай на рік. Один світлодіозний світлофор коштує близько 3 тис. грн. Значно вища вартість контролерів – від 20 до 30 тис. грн. Нові об’єкти матимуть функції регулювання режиму роботи: вночі переключатимуться в режим для автомобілів, а вдень – для пішоходів. Також вони матимуть звуковий супровід, який дозволить людям зі слабким зором або сліпим безперешкодно перетинати дорогу.

-1 thoughts on “Тернопіль матиме нові світлофори, управляти якими будуть дистанційно

  • 20:25 | 11.03.2012 о 20:25
    Permalink

    от поступово ідемо до Європи)))

Коментарі вимкнені.