Тернопільські школярі питають Сергія Надала, навіщо зрубали їхні дерева (фото)

Ми вже писали, що біля школи №9 розпочали будівництво. Через це діти не бачитимуть денного світла, вдихатимуть будівельний пил і перебуватимуть у постійному шумі. А вже зараз учні ризикують життям, бо позбавлені можливості переходити дорогу в безпечному  місці. Але це не все. Як виявилось, щоб розпочати будівництво багатоповерхівки, будівельники вирубали дерева, які садили діти у рамках створення зелених зон у Тернополі. У цьому проекті брали участь три школи Тернополя.

Про це розповідає голова громадської ради з питань екології та ЖКГ Тернопільської міської ради Олександр Філь.

Весна 2012 року для учнівсько-педагогічних колективів та батьківських комітетів окремих шкіл Тернополя була із приємними клопотами – вони створювали дендрарій та влаштовували свої зелені території. Таку ініціативу проявили представники громадської ради з питань екології та ЖКГ міської ради, а школи її активно підтримали. Усім хотілося як найшвидше створити зелені зони – оази екологічного виховання та навчання учнівської молоді. Така робота була проведена у трьох школах міста. Всього на територіях шкіл було посаджено більше 300 дерев та кущів.

Одна із таких шкіл – школа №9, що по вул. Макаренка, 1а, що біля педагогічного університету. У 2012 році учнями цієї школи висаджено більше 70 дерев та кущів. Проте, в жовтні 2013 року несподівано на шкільному подвірї, де саме була нещодавно проведена робота з озеленення, розпочалися будівельні роботи і частина газону та зелених насаджень уже знищена.

Діти питають у дорослих: хто дозволив проведення цих робіт на території школи: чому зруйнована їх праця; хто це відновить; і взагалі, як таке могло статись? Тому прохання до міського голови пана Надала – просимо Вас розглянути даний випадок, як акт вандалізму та надати відповідь школярам на їх запитання публічно.

Також хочемо підкреслити, що розпочата робота має важливе значення для екологічного виховання дітей та молоді, її можна розповсюдити на всі школи міста, адже так хочеться жити в чистому, зеленому та здоровому місті. Напевно міську владу не цікавить такий позитивний досвід з озеленення, адже за два роки ніхто у тих школах із міської ради не був і не цікавився, як працює громадський проект.

Легше показово на камери посадити райські яблука чи катальпи, а потім забути їх підлити, доглянути і виплекати. Видатний біолог Ервін Чаргафф писав: «Рівень розвитку держави визначається трьома складовими: відношенням до дерев, дітей та рідної мови». А у нас у місті напрямок до якого розвитку?”

9 школа будівництво скандал Тернопіль Погляд

9 школа будівництво скандал Тернопіль Погляд

 

Фото mywest — тернопільська відео мережа

Коментарі вимкнені.