Тернополяни можуть отримати висококваліфіковану допомогу в ендоваскулярній хірургії

Відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення повідомляє, що в листопаді 2011 року на базі хірургічного відділення Тернопільської комунальної міської лікарні №2 створено службу рентгенедоваскулярної хірургії та інтервенційної кардіології, яка оснащена ангіографом. Це сучасний прилад, призначений для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, передано безкоштовно інвестором для потреб медичного закладу. З його допомогою лікарі зможуть робити операції на судинах серця, головного мозку. Керівником служби призначено лікаря-хірурга, к.м.н. Лугового О.Б. Відповідальними за обстеження і підготовку хворих до даного виду операцій є завідувачі хірургічного та кардіологічного відділення лікарні.

Протягом грудня 2011 року та січня 2012 року проведено 10 рентгенхірургічних операцій (коронарографій – 4, коронарних стентувань – 3, аорторграфій – 7, артеріографій нижніх кінцівок – 6, артеріографій верхніх кінцівок – 1, балонних ангіопластик – 3, локальний тромболізис – 2 , катетерна тромбектомія – 2, встановлення кава-фільтру – 1, артеріографій брахіцефалів – 2, артеріографія ниркових артерій – 2, флебографій – 2).

На сьогодні проблеми судинної патології набувають дедалі більшої актуальності, адже це, як правило, невпинно прогресуючі захворювання.

Впроваджені в практику новітні оперативні техніки та сучасне обладнання – це ті фактори, які забезпечують ефективне надання висококваліфікованої допомоги в ендоваскулярній хірургії.

Пацієнти постійно звертаються з ІХС, вродженими і набутими вадами серця та отримують якісну медичну допомогу.

Можна навести приклади одних із перших ендоваскулярних втручань:

Хвора Я., 55 років, жителька Чортківського району, звернулася за допомогою у ТКМЛ № 2 з приводу тотального гострого тромбозу глибоких вен лівої нижньої кінцівки, який загрожував венозною гангреною лівої ноги та тромбоемболією легеневої артерії. За допомогою ангіографічного обладнання та спеціальних мікрохірургічних пристроїв, катетерів ендоваскулярними хірургами виконано флебографію, встановлення кава-фільтра для попередження ТЕЛА, а після цього проведено видалення тромбів із глибокої венозної системи лівої ноги з метою відновлення венозного кровоточу та попередження гангрени ноги. Операція пройшла успішно. Після операції хвора отримувала відповідне лікування впродовж 14 діб, виконано контрольне УЗ дослідження вен лівої ноги – повторного тромбозу не виявлено і хвора із видужанням виписана додому для продовження реабілітації під наглядом хірургів поліклініки за місцем проживання.

Хворий І., 57 років житель Збаразького району, звернувся за допомогою у ТКМЛ № 2 із ознаками стенокардії після перенесеного у серпні 2011 року інфаркту міокарда, обстежувався у кардіологічному відділенні – без перепочинку не міг пройти більше 50 метрів (виникала задишка, болі за грудиною). За допомогою ангіографа ендоваскулярними хірургами проведено коронарографію (рентгенологічне дослідження судин серця) і виявлено атеросклеротичні бляшки, які на 80% перекривали просвіт головних артерій лівого шлуночка, що загрожувало новим інфарктом міокарда, тому хворому виконано балонне розширення просвіту уражених судин та стентування їх просвіту для попередження повторних звужень у місці ураження. Після операції болі пройшли повністю, займається звичайною фізичною активністю, веде повноцінний спосіб життя.

Хворий І., 58 років, тернополянин, поступив у ТКМЛ №2 з гострим інфарктом міокарда, який не піддавався традиційному лікуванню, стан хворого погіршувався, почали з’являтися ознаки серцевої недостатності та набряку легень, тому в ургентному порядку ендоваскулярними хірургами виконана коронарографія, відновлення прохідності повністю перекритої атеросклеротичною бляшкою та тромбами центральної артерії лівого шлуночка, яка кровопостачала половину серця і встановлено стент для попередження повторного тромбоутворення в ураженій артерії. Болі у серці пройшли відразу після відновлення прохідності судини. Зараз отримує підтримуюче та відновне лікування у реанімації кардіологічного відділення під наглядом досвідчених кардіологів закладу.

Загалом протягом даного періоду проліковано 15 хворих, проведено 24 обстеження. Загальна кількість рентгеноваскулярних процедур – 32.

Коментарі вимкнені.