У День театру тернопільські театрали підготували дещо незвичне
Міжнародний день театру тернопільські служителі Мельпомени відсвяткують прем’єрною виставою “Шалений день, або Одруження Фігаро”, яку можна буде переглянути 27, 28, 30 та 31 березня. Глядачі побачать дещо незвичну режисерську роботу за твором П’єра Бомарше. Потрібно сказати, що саме “Севільський цирульник” і “Весілля Фігаро” поклали початок новому жанру у французькій літературі – політичній комедії. Бомарше став першим письменником, хто наблизив комедію до соціальних інтересів народу і відійшов від традицій класицизму. Правда, постановники наполягають на тому, що тернопільський варіант “Одруження Фігаро” витриманий у традиціях комедії дель арте, де всі персонажі чітко визначені у типажах та поведінці і більше нагадують учасників карнавалу у масках.
Режисер В’ячеслав Жила у своїй постановці прагнув показати, як герої відшукують шлях до себе, як знаходять своє справжнє обличчя. Вистава поставлена за кращими традиціями м’юзиклу. Водночас це своєрідна еклектика музичних напрямків і жанрів, танцювальних традицій і костюмів. На сцені актори танцюватимуть і самбу, і чачу, і елементи придворних танців. Чи виправдає себе такий режисерський експеримент – побачимо уже невдовзі.
“Твір про одруження Фігаро є логічним продовженням “Сивільського цирюльника”, в якому помічник графа Альмавіви допомагає знайти шлях до серця його майбутньої дружини. Щоб здобути прихильність Розіни, він відмовляється від права першої шлюбної ночі. Та з часом почуття між графом і графинею стали менш палкими і Альмавіва захотів відновити своє право першої ночі. На мою думку, вистава дуже вдало показує усі людські слабкості, вміння знаходити вихід із складних ситуацій”, – зазначив один із виконавців ролі графа Альмавіви – Андрій Малінович.
Постановку комедії здійснив режисер драмтеатру В’ячеслав Жила, художником став Мар’ян Савіцький зі Львова, а художником із костюмів – Олена Андрійчук з Івано-Франківська. Музичне оформлення постановки забезпечили київський композитор Іван Небесний і тернополянин Михайло Віятик. Тексти пісень створив Іван Ляховський.
Коментарі вимкнені.