У Копичинцях кривава річка та останки тварин на городах – відходи з ферми забруднюють навколишнє середовище

Мешканці Копичинців б’ють на сполох: кілька місяців поспіль у місцеву річку Нічлаву стікає кров із ферми неподалік.

«Підприємець вирощує, переробляє і реалізує птицю та м’ясні вироби. А всі відходи з бойні випускає в річку. Тут і кров, і рештки кишок, смердючий осад, бруд», – обурюється мешканка Копичинців Зоряна.

Журналісти «Народного контролю» оглянули місцевість. Побачене шокувало! Біля бійні – септики з кров’ю та останки тварин, а на городах під відкритим небом спалюються нутрощі. Також віднедавна на підприємстві почав діяти крематорій. Мешканці нарікають – до найближчої хати лише 20 метрів, тож люди задихаються від смороду та диму.

«Після того, як ми написали на фермера скаргу в міську раду, він почав спалювати все дуже раненько, щоб ніхто не бачив», – розповідає депутат Копичинецької міської ради Микола Трішкін.

Журналісти навідалися на підприємство. Там проблему не заперечують, та запевняють – очисні споруди є, проте не розраховані на такі масштаби виробництва.

«Частина відходів оминають поля фільтрації, бо неможливо стільки стоків ліквідувати чи зберігати їх десь на території»,  – пояснює директор фермерського господарства «Масар-Агро» Василь Липка.

А інженер-будівельник Мирон Лаврінок  продемонстрував роботу очисних споруд.

«Стічна вода потрапляє на жирозбірники, після того вона з механічними домішками йде на очисні споруди і дезінфікується. Ми не завжди її дезінфікуємо, бо це радянські методи. Намагаємося зараз вдосконалювати очисну систему, будемо залучати нових спеціалістів і ставити нове обладнання», – пояснює Мирон Лаврінок.

Втім обласні екологи ставлять під сумнів діяльність підприємства та регулярно штрафують його власників.

«Скидати стічні води на рельєф місцевості чи в річку – заборонено! Ми викликаємо посадових осіб фермерського господарства «Масар-Агро», щоб складати протоколи  про адміністративні правопорушення. Також даємо припис у короткий термін ліквідувати трубу і припинити викиди. Ще нарахуємо збитки за забруднення поверхневих водних об’єктів», – пояснив заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Едуард Ференц

Окрім того, за його словами, фермери не мають права самостійно утилізувати відходи тваринного походження. Адже, за законодавством, на це мають право лише спеціалізовані підприємства, яким потрібно передавати залишки виробництва.

«Виробник має конкретний план дій, будуються очисні споруди. Ми ж контролюватимемо процес», – описав, як вирішуватиметься проблема міський голова Копичинців Павло Лосик.

Коментарі вимкнені.