У Тернополі за відсутніх на сесії облради тиснули кнопки “піаністи”

Друге засідання 43-ї сесії облради відбулося 27 березня. Наступного разу депутати зберуться вже після Великодніх свят.

 Що планували?

У порядку денному відразу було майже 70 питань. На початку сесії додали ще кілька. При цьому змінили порядок їх розгляду, залежно від терміновості прийняття рішень.
Що зробили?
– Своєї черги дочекалися всього 15 питань. Причому два – депутати відтермінували, інших два – відправили на доопрацювання. Кілька – “зарубали”.

– Про виконання “Програми розвитку агропромислового комплексу області за 2009-2011 рр.” звітував начальник головного управління агропромислового розвитку Андрій Хома. За його словами, на виконання планів виділили лише 4,5% від потреби. Голова облради Олексій Кайда пояснив, що рада прийняла програму, запропоновану управлінням обладміністрації і жодної цифри у запланованих показниках депутати не змінювали.
– Ухвалили зміни до обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження на 2010-2014 рр.
– Затвердили “Програму підвищення якості обслуговування платників податків і рівня знань податкового законодавства на 2012-2015 рр.”. Метою цієї програми є забезпечення платників податків якісними та своєчасними податковими послугами, а також нарощення надходжень до бюджетів усіх рівнів.
“Родзинки” засідання
– У порядку денному були питання про виконання “Програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2011 рік” та про “Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2012 рік”. Їх черговий раз відклали, бо не прийшов голова облради Валентин Хоптян.
– До обіду у залі облради перебувала більшість депутатів. Тож кількість голосів сягала навіть 80. Після перерви на засідання повернулися далеко не всі. Так, у залі, за підрахунком журналістів, було всього 29 обранців краян, але табло висвітлювало… 75 присутніх. Тобто у залі за відсутніх тиснули кнопки “піаністи”.
– Чимало зауважень було до проекту “Програми розвитку агропромислового комплексу області на 2012-2015 рр.”. Документ врешті спрямувати на доопрацювання. До того ж, Олексій Кайда запропонував прийняти звернення до президента та Кабміну щодо необхідності збільшення фінансування сільськогосподарської галузі. Пропозицію підтримали. Повернуться до програми на наступному засіданні.
– КП “Кінодністер” наразі не розформують. Але воно отримає гроші лише на зарплати, сплату за комунальні послуги і оцифрування архівів.
– На доопрацювання відправили і проект “Програми розвитку виробництва картоплі та овочів в області у 2012-2020 рр.”.
Ляпи депутатів


Степан БАРНА, порафракційний:
– З нагоди Дня театру перетворюємо роботу облради на цирк… (під час обговорення звіту Андрія Хоми)
Олексій КАЙДА, голова облради:
– Чи є у залі голова ТВК? Немає… Переховується (коли побачив, що Сергій Іщенко знову не прийшов, щоб ввести у раду нових депутатів)
– То давайте запросимо когось із вулиці, бо нема кому доповідати…
– Де схема? Підійдіть Кітура. Зараз будемо з’ясовувати… Хтось з’їв схему руху через село. Біда! (усе – під час сварки про надання дозволів на розробку надр)
Мирон КУЗИК, свободівець:
– Я так послухав звіт пана Хоми, і мені видалося, що ми живемо десь в провінції Онтаріо… А ви самі вірите в те, про що звітуєте? (коли звітував Андрій Хома)
Володимир ГУЛЬОВСЬКИЙ, фракція УНП:
– У Збаражі ще зберігся кінотеатр, але вже чути від нової влади: “Давайте його перепрофілюємо, продамо…” Павло ФЕДИК, регіонал:
– Я згадав анекдот, де головним героєм є чоловік на ім’я Мойша… Він сказав: “Нету денег – нечемо строить!”А ми ту фірму весь час тримаємо на “голодному пайку” (обидва – при розгляді питання про “Кінодністер”)
 “20 хвилин”

Коментарі вимкнені.