Блаженніший Святослав здійснив пастирський візит до Тернополя

1 липня Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) відвідав з пастирським візитом м. Тернопіль [повний фоторепортаж]. Предстоятель УГКЦ очолив Архиєрейську Святу Літургію у храмі Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького, та вперше з велелюдною спільнотою тернополян і паломників святкував нововстановлений празник Матері Божої Неустанної Помочі, – повідомляє прес-служба ахриєпархії.

Предстоятелю співслужили Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк), Екзарх Одеський Михаїл (Бубній), Екзарх Харківський Василь (Тучапець), Єпископ-помічник Львівський Володимир (Груца) та отець Петро (Лоза), номінат на Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Глава УГКЦ звернувся до вірних з духовним словом [відеосюжет]:

«Українцям варто дякувати Матері Божої Неустанної Помочі за те, що незважаючи на різні чинники та слабкості людського життя в українському суспільстві, наша держава існує! Адже Божа сила об’являється в історії нашого народу… Коли ми відкриваємо книги Святого Письма і чуємо Боже Слово, яке нам об’являє обличчя живого Господа, що Небесний Отець, в якого ми віримо, є Богом неустанної помочі. Цікаво, що ця неустанність Божої помочі стосовно до людини має дві ознаки. Перш за все, Всевишній ніколи не перестає приходити до людини зі своєю допомогою. Ба більше, Його неустанна допомога для нас не залежить від того, чи ми знаємо про неї, чи не знаємо, чи ми її шукаємо, чи про неї забуваємо, а навіть не знаємо, чи ми про неї молимося.. А ще в наших гріхах ми відвертаємося від Бога і Його допомоги, а потім нарікаємо: «Боже, чому Ти покинув мене?», – як промовляв Ісус Христос».

Згодом Глава Церкви назвав і другу ознаку Божої неустанної помочі щодо нас. «Небесний Отець ніколи не змучується нам допомагати, а це ми втомлюємося ту поміч шукати, про неї просити. Господь ніколи не змучується нас прощати. Радше, ми втомлюємося визнавати перед Ним свої гріхи, ми змучуємося любити Бога і ближнього», – зазначив проповідник. На думку Глави УГКЦ, Господу належить ініціатива, тому що Він знає, чого ми потребує ще навіть перед тим, як ми чогось попросимо в Нього. За його словами, цього дня Тернопіль вийшов і промовляє до Всевишнього допомогти нам, оскільки ми віримо в Його допомогу.

На торжество прибули представники Чину Найсвятішого Ізбавителя з різних монастирських спільнот Європи та України. Серед них: особистий посланець Архимандтрита ЧНІ з Рима (Італія) Майкла Брейла – отець Йоганес Рьомельд, протоігумени з Іспанії, Польщі, Словачини, Протоігумен Львівської провінції отців-редемптористів о. Андрій Рак.

Блаженніший Святослав нагородив Патріаршою грамотою отця Петро Федюка, ЧНІ, та перед громадою Тернополя подякував йому за довголітню працю у Патріаршій будівельній дирекції, яка займалася будівництвом Патріаршого Собору УГКЦ у Києві та резиденції.

Слід зазначити, що встановив празник Матері Божої Неустанної Помочі Синод Єпископів УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом у Львові 3–12 вересня 2017 року Божого, зваживши на поширення серед наших вірних культу Матері Божої Неустанної Помочі. В цей день особливо чисельною були присутність членів братств Матері Божої Неустанної Помочі, які прибули з різних парафій України, відтак відбувся з’їзд Архибратства МБНП.

 

Коментарі вимкнені.