Православна церква не переходила на бік силовиків у Києві

Сьогодні в соцмережах майнула інформація, що православна церква перейшла на бік “Беркуту”. Люди так вирішили тому, що четверо монахів зранку 21 листопада стали між рядом правоохоронців та мітингувальниками. Вони проводили ранкову молитву, закликали до миру, винесли у руках великий хрест та ікони. 

Еспресо TV повідомляло, що бунтівники також вийшли на передні лінії барикад. Вони почали аплодувати служителям церкви.

Керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) похвалив чоитрьох ченців, які сьогодні зранку молилися на Грушевській і закликали обидві сторони протистояння до миру.

«Ми схвалюємо цей вчинок простих ченців, які за покликом власної християнської совісті вийшли до епіцентру протистояння та звернулися до людей зі словом Євангелія. Господь закликає нас до миру та злагоди. «Блаженні миротворці, бо вони будуть названі синами Божими» (Мф. 5, 9), – говорить Христос», – сказав він у коментарі для сайту«Православіє в Україні».

«Місія Церкви полягає не у підігріванні політичних пристрастей і не в боротьбі за владу, а в духовному вдосконаленні людини, в збереженні суспільного спокою та миру. Ми маємо зрозуміти, що за останні дні ситуація в країні суттєво радикалізувалася, ми майже опинилися на межі громадянської війни. Сьогодні на всіх нас лежить відповідальність за майбутнє нашої Батьківщини», – зазначив владика.

«Українська Православна Церква ще і ще раз закликає усі сторони припинити насильство та сісти за стіл переговорів. Зараз вже не час для політичних амбіцій. Ми маємо докласти максимум зусиль для збереження миру в країні, для збереження нашої рідної України. Ми підносимо молитви за Україну та за її народ. Нехай Господь допоможе нам знайти вихід із цієї складної ситуації», – наголосив Керуючий справами УПЦ (МП).

Фото Микола Василечко

Коментарі вимкнені.