“Василь Лило є магнат. А хто ми?” – працівники “Тернопільбуду”
Про проблеми мешканців, які проживають у гуртожитках, говорять вже не один рік. Так, за роки незалежності України разом із гуртожитками було “продано” 1,5 мільйона людей. Не оминула ця проблема і Тернопіль, де разом із приватизацією головного будівельного підприємства міста – «Тернопільбуд», у приватні руки перейшли і гуртожитки зі всіма жителями. Всього 5 гуртожитків за адресами вул…Макаренка 6 та7, Яремчука 37 та 39, Фабрична, 2.
Довший час мешканці даних гуртожитків намагалися достукатись до усіх кого можна. Вони писали звернення до екс-Прем’єр-Міністра Юлії Тимошенко, до міської ради та просили генерального директора ТОВ «Тернопільбуд», нинішнього депутата Тернопільської міської ради Василя Лила піти на поступки та дозволити працівникам «Тернопільбуду», які пропрацювали не одне десятиліття на підприємстві, приватизувати кімнати.
Нагадаємо, що ще у 2008 році був прийнятий закон про забезпечення закону про реалізацію прав мешканців гуртожитків (тоді Прем’єр-міністром була Юлії Тимошенко). Тобто з’явились правила, згідно яких можна приватизувати кімнати в гуртожитках. Але є один ключовий момент, це можна зробити лише тоді, коли об’єкти знаходяться у комунальній власності. Не дивлячись на невдоволення приватних власників, завдяки ініціативі людей, маючи цей закон в руках було дозволено колишнім працівникам підприємств Комбайновий завод та ВАТ «Текстерно» приватизувати кімнати в яких вони проживали. Питання по передачі гуртожитків у комунальну власність розглядалось на сесії міської ради. Як розповідають нам наші джерела чомусь питання про передачу гуртожитків «Тернопільбуду» було просто викреслено.
За словами депутата міської ради Петра Ландяка, при оцінці майна під час приватизації «Тернопільбуду» всі гуртожитки були включені у статутний фонд. На них були виписані акції.
– Звичайно, якщо оцінювати, то це було не правильно. Але факт відбувся. Таке ж було з ВАТ «Текстерно». Але там власник згодився. Тобто реально він втратив половину гуртожитків. Він пожертував ними. З гуртожитами «Тернопільбуду» теж можна так зробити. Сама міська рада не може приймати таких рішень, якщо їх не ініціює саме підприємство. Вони можуть прийняти тільки ті гуртожитки, які їм передають. Міська рада може рекомендувати. Все залежить лише від рішення «Тернопільбуду» чи захоче вона зробити такий подарунок своїм працівникам.
Як розповідає мешканка гуртожитку, що на вулиці Макаренка, 6, Наталія Дрозд, проблема їхня не сьогоднішня. Вона тягнеться вже на протязі десятиліть, відколи трест «Тернопільбуд» приватизували. І така ж доля випала на гуртожитки, які належали до цієї організації,
– У 2008 році додатковими актами будинки було введено у статутний фонд трест «Тернопільбуду». І ми тепер не можемо приватизувати кімнати на державних засадах. Нам тепер «Тернопільбуд» пропонує купити кімнати. Тобто наше житло ми провині купити в тресту. А проблема наша в тому, що якби ми мали гроші, то не жили б у таких будинках – ми мали б краще житло. Тут живуть люди з мінімальними заробітками, доходами фінансовими. Просто ми не маємо змоги оплатити за такі кошти, за які нам пропонують викупити це житло. Ми неодноразово звертались до Василя Лила. І не тільки до нього. І звертались до колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, у фонд державного майна, міську раду, прокуратуру. І отримували відповіді, які вказували на те, що це вирішує тільки «Тернопільбуд». Але Василь Лило мотивує, що це власність тресту і він не може нам просто віддати. Ми маємо в нього купити. Ми хочемо, щоб ці будинки, організація передала на баланс міста, як це зробили Комбайновий завод та «Текстерно». У них були аналогічні проблеми. І наприклад, «Текстерно» ми знаємо 100%, що ці будинки були у статутному фонді. І їх управління знайшло спосіб, як ці будинки передати на місто. Ми хочемо, щоб Василь Йосипович також знайшов таку можливість. Бо ми фактично живемо незаконно.
Люди розповідають, що вже впродовж 20 років самі роблять всі ремонти у будинках. І тепер ще мають викупляти свої кімнати.
– Зараз 2-2,5 тисячі за квадратний метр хоче Василь Лило. Також він продавав частини коридорів. Всі гардеробні. Але, коли ці питання почали піднімати, він зрозумів, що це все незаконно. Він віддав назад людям гроші. А чому? Василь Лило є магнат. А хто ми? Ми ніхто. Ми просто люди, – каже одна з жінок.
Василь Лило фактично купив будинки разом з людьми, каже присутній чоловік.
– Він приватизував будинки без відома людей. Хто ми такі? Ми не один раз були в міській раді. Ці гуртожитки мали передаватись разом з Комбайновим. Ми є власники тимчасові, а наші діти вже ніхто. Наприклад Лило продасть квартири чужим. І тоді ми хоч копати землянки маємо. Куди ми підемо з дітьми?
До слова, всі мешканці гуртожитків прописані згідно з адресою теперішнього проживання.
– Василь Лило прийшов до нас (Макаренка,6, 7). Щоб ми голосували за нього в міську раду (тоді у 2010 році були вибори до міської ради , – прим. ред..) і він нам тоді обіцяв дозволити приватизувати гуртожитки. Казав, що це буде безкоштовно. Але ніякого слова не було дотримано, – каже жінка.
«Він просив, щоб йому здали приватизійні акти, чеки, сертифікати. І ми їх здали. Думали, що він за ті чеки, людям щось поможе», « Купив за наші кошти гуртожитки, а тепер ще хоче нам їх продати», – кажуть люди.
А 25 квітня під час скандальної сесії представник гуртожитків виступив зі зверненням щодо даної проблеми. Це все старанно документувала секретарка. Тоді депутати міської ради заслухали ще приблизно 10 громадян, які прийшли з наболілими проблемами – це і забудова на вулиці Гнатюка, Орлика, КП МШЕД тощо. Згодом створили комісію, до якої ввійшли всі сторони конфліктів, окрім людей, яких турбує доля гуртожитків.
“Погляд” очікує на коментар від Василя Лила.
Далі буде
Надія Греса
Цікаво Лило цей раз поведе себе як людина, чи спробує знову задурити людям голову?! Від Лила я так поняв вимагається одна проста річ – звернутись про передачу гуртожитків в комунальну власність міста. Але полюбому цей хитрозадий будівельник зараз буде брехати і видумувати якісь байки!
Василь Йосипович пам;ятайте ,що домовина кешень немає,і у друге життя на біс ніхто не прожеве,відайте людям їхнє житло чесно зароблене,то не один вам скаже дякую.І не будуть вас люди прокленели.Як що ви є людиною а не останім бидлом то ви людям відасьте їхні гуртожитки на баланс міста!!!
Сильна позиція Надала саме в приватизації гуртожитків. Треба цілою громадою дотиснути Лила!
Є порада для міського голови – тормозити всі питання Лила і Тресту на сесіях меськ ради!!! Бойкот Лилуууууууууууууууууууууууууууууууу
От Лило скотина.
За радянських часів був таким же робітником, а тепер зрозуміло яким чином наче власник цього всього по паперах, і до того ж з людей по 2500 хоче за квадрат, совісті 0. Та вже би віддав людям хоч житло, якщо вже надурив на акціях, забрав майно тресту.
Вор в законі 21 століття.
Не розумію, чому Тернопільбуд не хоче передати гуртожитки на баланс міста. Зараз Лило несе витрати на утримання цих будинків. Напевно, надіється рано чи пізно продавати кімнати. Але ж за законом люди не зобов’язані їх викупляти, і виселити жильців неможливо. Це буде тягнутись довго і нудно. А за передачу на баланс міста ще й відшкодування від держави отримав би …
Василь Лило вже продав багато кімнат у гуртожитках. І мріє продати ще більше. Люди добрі, спиніть цього ненаситного олігарха!
Це ж яким негідником треба бути щоб спершу вкрасти гуртожитки разом з підприємством, а тепер ще й працівникам “Тернопільбуду” їх продавати!
Лило скотина. Йому тими грошима вже ригати можна. Але заробляти на своїх людях то аморально.
Хай свободівці і мер не голосують за жодне питання Лила, поки він не напише, що передає гуртожитки громаді!
Думаю, не варто порівнювати ситуацію з гуртожитками “Комбайнового” та Текстерно з Тернопільбудом. Перші – офіційні банкрути. Тернопільбуд працював і працює. Має гуртожитки для СВОЇХ працівників. З якої причини він повинен просто віддати їх людям, більша половина яких вже в нього давно навіть не працює. За все треба платити.
Якщо б Лило створив свою власну приватну фірму з нуля, то тоді побудовані ним гуртожитки дійсно не повинні були б передаватись в комунальну власність міста. А у даному випадку ці гуртожитки є гуртожитками колишнього державного підприємства, котрі згідно діючого законодавства мали б бути безкшовно приватизовані його жителями!
Такі олігархи що прийшли в бізнес “з грязі в князі” все в цьому світі розглядають у вимірі грошей. Тому і гуртожитки, які він не мав права вносити у статутний фонд підприємства створеного на основі державної колишньої структури , Лило теж розглядає як великий гаманець. Власники Текстерно і Комбайнового не є тернополянами і знайшли у собі силу духу і клаптик совісті – віддали людям житло. А пан Лило – тернополянин і дивитися людям в очі може без совісті і стиду. Дані гуртожитки були внесені у проект закону на голосування по передачі на місто разом із гуртожитками Текстерно і Комбайнового, але … за ніч перед голосуванням – зникли… Це не звинувачення у корупціїї, це – роздуми , якими мала б зацікавитися прокуратура….
Що означає “власними силами”? Лило сам і особисто будував ті гуртожитки? 🙂
У контексті передачі гуртожитків у комунальну власність міста дана теза мала б значення, якщо б дані гуртожитки ТОВ “Тернопільбуд” побудувало їх ПІСЛЯ процедури приватизації/корпоратизації, а не ДО. Усі гуртожики, котрі були побудовані ДО приватазації підприємства згідно Закону не повинні були включатись в статутний капітал підприємства. А якщо вже включились (дивни чином!), то існує процедура їх виведення та передачі в комунальну власність міста.
ТОВ “Тернопільбуд” вправі на власний розсуд розпоряджатись ЛИШЕ тими гуртожитками, котрі збодувало ПІСЛЯ приватизації підприємства.
Гуртожитки, котрі збудовані до приватизацї слід передати в комунальну власність міста з метою подальшої БЕЗКОШТОВНОЇ покімнатної приватизації.
Якраз в розумінні Закону України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гурожтинків” ТОВ “Тернопільбуд” порушує права мешканців гуртожитків. Даний закон приймався з метою створення можливості безкоштовно приватизувати кімнати у гуртожитках державних, комунальних та колишніх державних та колишніх комунальних підприємств. Невиселення з кімнат проживання – це ще не є виконання норм вищезгаданого закону. Закон перебдачає БЕЗКОШТОВНУ ПРИВАТИЗАЦІЮ, а не “їх ніхто не виселяє і в подальшому виселяти не будуть”. На даний момент ТОВ “Тернопільбуд” шляхом НЕпередання гуртожитків у комунальну власність міста створює перешколи у реалізації прав мешканців гуртожитків на безкоштовну приватизацію кімнат, чим і обмежую права цих мешканців!
Гуртожитки, що належать товариству були побудовані
підприємством «Тернопільбуд» власними силами для проживання у них працівників
нашого підприємства.
В даних гуртожитках повинні проживати сім’ї та одинаки (холостяки), які є
працівниками ТОВ «Тернопільбуд».
По тих чи інших обставинах в гуртожитках проживають і мешканці, які
ніколи не працювали в системі Тернопільбуду, але ми ніколи не робили різниці
між цими людьми та нашими працівниками, хоча зараз у нас до цих людей є багато
запитань.
14 травня 2014 року на адресу ТОВ «Тернопільбуд» надійшло звернення від
мешканців гуртожитків щодо передачі у власність кімнат у гуртожитках.
З 19 травня по 23 травня 2014 року у ТОВ «Тернопільбуд» будуть скликані
Загальні збори учасників, де буде винесено на розгляд дане питання.
Хочемо запевнити, що житлові права мешканців, що проживають у гуртожитку
в розумінні Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців
гуртожитків» товариством з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд» не
порушуються, їх ніхто не виселяє з кімнат, де вони проживають і в подальшому
виселяти не буде. Окрім того, мешканці кімнат (їх діти, онуки, батьки і т.д.) не тільки
проживають у цих кімнатах, а й зареєстровані.
Усі мешканці, які зареєстровані більше п’яти років у гуртожитку і не мають
власного житла, будуть проживати у гуртожитку постійно.
Але повідомляємо, що є мешканці, які самовільно зайняли по 2,3,4 кімнати і
більше. Є мешканці, які мають у власності квартири та житлові будинки (їх частини
чи частки), кімнати в інших гуртожитках, відповідно до таких мешканців, які
мають у власності іншу нерухомість, не поширюються норми Закону України «Про
забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».
У зв’язку із самовільним зайняттям мешканцями по декілька кімнат, ми не
маємо можливості поселити для проживання у гуртожитках працівників товариства,
які працюють у ТОВ «Тернопільбуд» більше десяти років і не мають власного житла.
Мешканці даних гуртожитків, які виявили бажання отримати у власність
кімнати, самостійно звертаються до ТОВ «Тернопільбуд» з письмовими заявами
про передачу їм у власність цих кімнат. Всі їхні звернення задоволенні і вирішені
позитивно.
Розгляд товариством питань з приводу передачі у власність кімнат
гуртожитків буде відбуватись індивідуально, по кожній кімнаті окремо, з
врахуванням усіх особливостей, що стосується того чи іншого мешканця зокрема.
Тому зараз усі заяви з приводу купівлі гуртожитків разом з людьми є
безпідставними.
Я думаю загальними зборами учасників ТОВ «Тернопільбуд» при розгляді
даного питання і прийнятті рішень будуть враховані усі проблеми, що виникли.
Які “загальні збори учасників”???? Лило практично одноособовий власник “Тернопільбуду”. 🙂
Ото вже хитрюга!
“В даних гуртожитках повинні проживати сім’ї та одинаки (холостяки), які є працівниками ТОВ «Тернопільбуд».” – це суто власна помилкова думка Лила.
Закон ж говорить, що він не мав права включати гуртожитки в статутний капітал коли прихватизовував підприємство. А якщо вже і включив, то закон все рівно передбачає процедуру передачі гуртожитків в комунальну власність!
Лило, тобі не вийде знову обдурити людей! Вкрав підприємство і вирішив що вкрадеш і гуртожитки???
Лило почав відбріхуватися. Значить журналісти точно наступли йому на слабке місце))))
Насправді проблема є і її потрібно вирішувати, а те що Надал віддає землю через комунальне підприємство КП Тернопільбудінвестзамовник всі земельні ділянки минуючи аукціони то журналісти не бачуть і не пишуть, тому що вони не зацікавленні, а тут хтось хоче заробити собі бали перед виборами!!! Як будувати на дальному пляжі в парку Національного відродження!!!! Журналісти де ви !!!!! Ви такі самі продажні і як мас-медіа в Росії!!!! Стидно !!! Слава Україні!!!!!
Вася Лило, то ти? 🙂
А що слабо Надалу наступити чи Гуді, Степанову, Гладкому “журналюги” бо ви не журналісти!!!! Бо професіонали так не вчиняють!!!
Насправді проблема є і її потрібно вирішувати, а те що Надал віддає землю через комунальне підприємство КП Тернопільбудінвестзамовник всі земельні ділянки минуючи аукціони то журналісти не бачуть і не пишуть, тому що вони не зацікавленні, а тут хтось хоче заробити собі бали перед виборами!!! Як будувати на дальному пляжі в парку Національного відродження??????????? Журналісти де ви ?????????? Ви такі самі продажні і як мас-медіа в Росії!!!! Стидно !!! Слава Україні!!!!!
Лило то ти? 🙂
Ото вже Лило себе захищає))) відай людям їх гуртожитки або збудуй їм нові!