Вночі у Тернополі безпечно: дружинників більше, ніж перехожих

Принаймні так жартують самі добровольці з патрулів. Але зазначають, після 4 ранку кількість активістів значно зменшується – люди втомлюються та ідуть спати. Дружинники закликають тернополян робити акцент саме на посиленому патрулюванні міста з третьої години ночі. 

Ті дружинники, з якими “Погляду” вдалося поспілкуватися, або побачити їхні емоції і відгуки на сторінках в соцмережах, задоволені такою роботою. Проте мешканці міста ще не звикли до такої “громадської міліції”, не проінформовані, тому стривожено споглядають за групами людей з пов’язками. Також цієї ночі траплялися інциденти, коли “своїх” сприймали за тітушок і навіть пошкодили їм транспортні засоби. Через непорозуміння затримували і кілька “підозрілих” автомобілей, створюючи незручності водіям та пасажирам, подекуди навіть лякаючи людей.

Але, як кажуть самі тернополяни та патрульні – вони сподіваються, що такі незрозумілі моменти з часом минуться. Мешканці здебільшого всеодно вдячні громадській охороні за відчуття спокою та затишку, яке ті створили цієї ночі. Жінки дякують чоловікам за це.

До речі, жінок на патрулювання не беруть. Тернополянці Людмилі довелося вдома чекати чоловіка Андрія з нічного патрулювання. Проте Андрій поділився з “Поглядом” своїми враженнями від нічних “прогулянок” на масиві Східний.

Розповів, що спочатку планував з родичами самостійно чергувати в місті на власному авто. Але почув про реєстрацію в загони громадської охорони, пішов до “Перемоги” записався а звідти поїхав до пункту охорони за місцем проживання.

Там одразу ж приступив до чергування, оскільки планував ще встигнути поспати, бо зранку – на роботу. Добровольців поділили на групи 4-5 чоловік. Дві групи ходили районом пішки, інші – на власних авто. Каже Андрій, було доволі спокійно, тому вони теж ходили по району більше, ніж їздили. Вся інформація про начебто тітушок надходила дільничому, який координував бригади. Той дільничий передавав її ще й інфшому колезі, який координує інші бригади. Так інформація поширюється миттєво.

– Ходиш і бачиш, що “своїх” більше, ніж пересічних тернополян на вулиці, – жартував Андрій.

Ніяких тітушок, про яких кілька разів надходили дзвінки, цей патруль за своє чергування не виявив. Кожен тривожний дзвіночок чоловіки мусили перевряти особисто.

– Ми почули, що біля “Обнови” якийсь інцидент. Приїхали на місце, а там за 5 хв назбиралося вже 200 патрульних з усього міста – бригади мобільні і діють злагоджено та оперативно. Була навіть ціла маршрутка громадських охоронців з палицями. Місто поділене не квадрати, і якщо щось відбувається, то не лише свої бригади а й з сусідніх квадратів долучаються дружинники. В місті триває справжнє тітушка-сафарі.

Каже Андрій, що вони зустріли двох чоловіків в стані алкогольного сп’яніння які поводили себе неадекватно. Але після спілкування з патрульними, чоловіки сказали, що живуть неподалік і підуть додому.

Приїжджали ці дружинники і на один із блок-постів. Ввечері там ще було дуже багато людей.

Зі спілкування з дружинниками Андрій зрозумів, що цієї ночі, після загальноміського оголошення про набір волонтерів, було дуже багато лдей в місті. А от минулої ночі людей катастрофічно бракувало – саме тому, подейкують, і обікрали тієї ночі склад боєприпасів в Старому Парку.

Була і майже комічна ситуація, коли патруль на Східному перепинив на автозаправці бус з іноземними номерами. Російськомовні пасажири розповіли, що повертаються з Буковеля і що тут їх зупинили уже десятий раз. Були від таких “перевірок” на “тітушковість” дуже втомлені.

Радить волонтерам брати із собою “канапки” та термос з чаєм. А також зголошуватися на охорону міста саме в “незручні” години – з третьої ночі.

Андрій чергував на вулицях міста близько чотирьох годин. Каже, що цієї ночі планує виходити на вулиці знову, бо “воно того варте”.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.