З 15 квітня водії обганятимуть по-новому (деталі нових ПДР)

У зимовий період українські водії їздитимуть з увімкненим світлом ближніх фар. Натомість заміна літніх шин на зимові у новій редакції правил прописана лише на рівні рекомендації, пише 20 хвилин.

– Більшість нововведень до правил дорожнього руху сприймаю позитивно, – ділиться своїми враженнями водій Юрій Тимчук. – Але є деякі пункти, які викликають у мене обурення. Наприклад, в обов’язковому порядку їздити у зимовий період з увімкненим ближнім світлом фар. Я розумію, що чиновники розраховують на зниження аварійності на дорогах, але скільки лампочок тоді треба буде накупити за один зимовий сезон. Адже світлотехніка в автомобілі взимку частіше виходить з ладу.

Зміни до правил дорожнього руху (ПДР) нещодавно затвердив Кабінет Міністрів України. Нова редакція правил вступить у дію з 15 квітня цього року. Отож, що нового у правилах?

1. Водіям доведеться їздити із включеним ближнім світлом фар

Щоправда, українські автомобілісти будуть змушені включати фари лише за межами населених пунктів. У межах населених пунктів це робити не обов’язково. Користуватися світлотехнікою в обов’язковому порядку потрібно буде тільки з 1 жовтня до 1 травня. Влітку ходові вогні можна не включати. Автори змін вважають, що це нововведення дозволить покращити реакцію на зміну дорожніх умов під час руху.

2. Темний час доби

У новій редакції ПДР змінилося визначення терміну “темний час доби”. Раніше у правилах було сказано, що темним часом доби вважається період “за півгодини після заходу сонця та півгодини після сходу”. Тепер же темним часом доби вважається “час доби від заходу до сходу сонця”.

3. Пріоритет знаків над розміткою

У новій редакції правил чітко пояснили, що дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою. Тобто, якщо знаком дозволений поворот направо, але при цьому присутня суцільна лінія розмітки – можна повертати. Якщо знак забороняє, а розмітка – ні, значить повертати не можна.

У новій редакції ПДР також вказано, що дорожні знаки мають бути видимими не менш ніж за 100 метрів і повинні бути розміщені на висоті не менше 6 метрів. Дорожня розмітка повинна бути видима у будь-який час доби. Якщо ж розмітка невидима, наприклад, замело снігом, тоді мають бути встановлені відповідні знаки.

4. Обгін

Із правил виключений пункт, згідно з яким обгін транспортних засобів дозволявся тільки з лівого боку.

При цьому потік автомобілів не можна об’їжджати справа по узбіччю.

5. Газон і маневрування

У новій редакції правил введені нові терміни: “газон” і “маневрування”.

Термін “газон” визначається як “ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав”. На цих територіях стоянка і зупинка транспортних засобів заборонені.

Поняття “маневрування” визначається як “початок руху перестроювання транспортного засобу з однієї смуги на іншу, поворот вправо або вліво, розворот, рух заднім ходом, з’їзд на узбіччя”.

6. Нові знаки і розмітка

Зміни до правил дорожнього руху передбачають і введення нових знаків. Так, запроваджені знаки “Пункт зупинки трамваю” і “Кінець пункту зупинки трамваю”. Передбачено також появу знаків “Фото-” і “Відеофіксація порушень”.

7. Зимові шини і жилет – на свій розсуд

У новій редакції правил дорожнього руху нема пункту, який зобов’язував би водія чи пасажирів одягати світловідбивний жилет, перебуваючи у темний час доби на трасі поза автомобілем. Також нема чіткого роз’яснення про необхідність заміни шин у зв’язку з порою року. Замість вказівки дат чи температури повітря, коли потрібно “перевзути” автомобіль, рекомендовано “використовувати шини, відповідні до стану проїжджої частини”.

Коментарі вимкнені.