Злочинне угрупування “Приватбуд А” та “Оріон” дурять тернополян? Подробиці будівельного скандалу

 

Обдурені тернополяни, які вже кілька років чекають на своє житло, зібралися 20 серпня у Тернопільському прес-клубі.

Люди не знають, що робити, адже ще у 2007-2008 роках вони заплатили 100% вартості своїх квартир (це більше десяти мільйонів гривень), а у їх будинку, що на вулиці Київська,6, досі немає даху та не підведені комунікації.

Влада та правоохоронці практично не реагують на цю ситуацію, тому люди намагаються самотужки боротися за своє житло. Вони готові закінчити будинок за власні кошти, але не мають права власності на землю, де він споруджений.

— На нашу думку, у цій ситуації винне злочинне угрупування. Задіяна дуже проста схема: завод «Оріон» отримав землю на будівництво гуртожитків. Але гуртожитків він не будував. Заключив договір підряду у 2005 році з фірмою «Приватбуд А» (директор Аркадій Шмідт) на спорудження житлового будинку на 45 квартир, — розповідає голова кооперативу «Житлобуд-люкс» Петро Мокрій.

Власники незбудованих квартир за власний кошт провели експертизу, яка виявила до 2,5 млн розкрадань.  Слідчий подав ці дані у прокуратуру, а прокуратуру знову передала на дорозслідування.

Цікаво, що це третій будинок, споруджений цим забудовником. Петро Чернега проживає на Київській 6 А та  є співвласником приміщення на Київській 6 Б. Їх будинки також споруджувалися з величезними труднощами 4 та 6 років. Ще довше люди з Київської 6А чекали на право власності. З Київської 6 В цих документів досі не мають. Тож випадок не поодинокий.

— В будинку на Київській 6Б живуть люди, але вони не можуть продати квартири. Ми зі співвласниками не можемо відкрити магазин, хоча вклали в це приміщення немалі кошти ще шість років тому. Вже зробили ремонт, купили обладнання, але жодних зрушень немає. Я багато років працював за кордоном. Повернувся, щоб на рідній землі розпочати власну справу, і вже шість років намагаюся отримати те, на що так важко заробляв. Директор «Оріону» пан Карпик зазначає, що він грошей не брав і особисто не займається будівництвом. Один будинок будувався на 4 роки довше, інший на 6 років довше. Чому ж «Оріон» не відмовляється від цього підрядника?, — з відчаєм розповідає Петро Чернега

Батьки Вікторії Лукович стали дольовиками довгобуду на Київській, 6.

Вони заплатили 52 тисячі доларів за двокімнатну квартиру. Дім повинен був бути зданий у третьому кварталі 2009 року. Час йде, а люди похилого віку досі не можуть поселитися в новій оселі:

— Нам дуже складно було знайти всіх дольовиків. Ми подавали оголошення на радіо і телебачення. На даний час усіх зібралося 38. Разом ми створили кооператив«Житлобуд-люкс» Підозрюємо, що деякі квартири оформлені на «лівих» людей. Окрім того, спершу нам сказали, що це буде 45-квартирний будинок. Через деякий час пан Аркадій Шмідт отримав дозвіл на добудову творчих майстерень на технічному поверсі. Хоча з нами це питання не обговорювалося і не відомо, чи не за наші кошти їх споруджували. Він нам говорив, що будівництво не ведеться, тому що не всі сплатили кошти. Слідство довело, що всі дольовики сплатили 100% суми, — розповідає пані Вікторія

 

У міській раді кажуть, що ми самі винні, адже підписали такий договір. Однак, звідки ми могли знати, що так все складеться. Ми бачили будинки, які він будував — вони були зроблені акуратно, тому ми не засумнівалися. Тоді ми не знали, що на Київській 6А і Б така історія, — каже пані Вікторія

 

 

—   Ми будемо звертатися в суд, щоб визнати це незавершене будівництво своєю власністю. Побачимо, як на це відреагують правоохоронці та влада. Якщо не буде жодних результатів, перекриватимемо вулицю, висловлюватимемо свій протест публічно, вдаватимемось до радикальних методів, але конституційних, правових. Ми не маємо іншого виходу, — зазначає пан Петро.

 

—   Ми реалісти і розуміємо, що мусимо добудувати будинок за власні кошти. На сьогодні маємо майнове право на будинок. Але не можемо його забрати, оскільки він збудований на землі, яку міська рада передала «Оріону». Дуже просимо і міську владу, і правоохоронців допомогти нам у вирішенні цієї проблеми, — додає Вікторія Лукович.

 

Ось така непроста ситуація. І це не поодинокий випадок. Таких «щепановських» у нашому місті ще багато. А страждають через них прості люди, які роками збирали гроші, щоб придбати квартиру. «Житлобудівці» розповідають що багато їх дольовиків за кордоном — навіть не приїздять, адже не відомо, скільки ще коштів буде потрібно, щоб добудувати цей будинок. Є онкохворий та люди похилого віку, які не знають, чи дочекають нового житла. Є сім`я, що придбала там аж три квартири, є такі, що сплать на гуртожицькій кухні, оскільки не мають куди податися.

Люди налаштовані рішуче і кажуть, що будуть боротися. Сподіваємось, вони не залишаться один-на-один з бідою і влада та правоохоронці врешті допоможуть вигнати з нашого міста шахраїв, які наживаються на чужій праці.

Новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Злочинне угрупування “Приватбуд А” та “Оріон” дурять тернополян? Подробиці будівельного скандалу

  • 13:33 | 21.08.2012 о 13:33
    Permalink

    ХАЙ СУШИТЬ……..шмідт і КАРПИК сухарі…СУСІДИ ЩЕПАНОВСТКОГО…….і то на днях…..ВЖЕ пркуратура в двері стукає…АФЕРИСТІВ ДО ЦЮПИ І ТО ВЖЕ!!!!!!!!!!

  • 13:39 | 21.08.2012 о 13:39
    Permalink

    А ДЕ ДИВИТЬСЯ МІСЬКА РАДА ,,КОМУ ДАЄ ДОЗВІЛ НА БУДІВНИЦТВО???? МАЛО ВАМ ЩЕПАНОВСЬКОГО ТО ЩЕ ШМІДТА І КАРПИКА ХОЧЕТЕ ТРОШКИ ВДОЇТИ А НА ЖИТЕЛІВ ТЕРНОПОЛЯ НАЧХАТИ ….

  • 13:15 | 22.08.2012 о 13:15
    Permalink

    це не шмідт винен, а самі ж дольовики, Мокрій петро, зокрема… якби менше гадив, то б і будинок був давно закінчений
    Мокрій приходив до Шмідта і просив відкати за те , що збере з дольовиків заборгованість по оплаті, але нічого не вийшло тай тепер обпльовує інших де тільки може…

  • 13:28 | 22.08.2012 о 13:28
    Permalink

    і шмідт і мокрій оборє брехуни
    шмідт обманює бо не має за шо добудувати, а мокрій бреше, бо хоче поживитися з непроданих приміщень

Коментарі вимкнені.