За “солодкий сон” на Тернопільщині карають

Снотворний мак є цінним сільськогосподарським продуктом, а також широко використовується для медичних потреб. Поряд з цим незаконне виробництво або виготовлення з його плодів і стебел наркотичних засобів заподіює значну шкоду здоров’ю населення і сприяє поширенню наркоманії, що й визначає суспільну небезпеку незаконного культивування таких рослин.
Діяльність, пов’язана з культивуванням або використанням чи реалізацією рослин маку чи конопель здійснюється підприємствами державної та комунальної форм власності за наявності у них ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності. Іншим суб’єктам вирощування снотворного маку заборонено.
Так, за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України дії осіб, які незаконно здійснили посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості менше 500 рослин караються штрафом від 1700 грн. до 8500 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років. Проте, зовсім незначна кількість посіяних або вирощуваних рослин снотворного маку чи конопель (до 100 рослин маку та до 10 рослин конопель) може бути підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої на особу накладається штраф від 306 грн. до 1700 грн.
За 2014р. по Шумському району було виявлено 7 фактів незаконного посіву снотворного маку в кількості, більше 100 рослин, за що винні особи притягнуті до кримінальної відповідальності, – повідомляє старший прокурор прокуратури Шумського району О.Савчук.

 

Коментарі вимкнені.