Райський куточок – на Деренівці в Тернопільській області
Справжній райський куточок, у якому добре відпочивається і працюється водночас, знаходиться на околиці села Великий Ходачків Козівського району. На вулиці Деренівка, де колись поселилося багато сімей, переселених із Польщі, усіх охочих на гостину запрошує готельно-ресторанний комплекс «Лемківський хутір».
Сама назва закладу, розповідають його господарі, символічна і, за задумом, тут зберігаються лемківські традиції, страви і вподобання. Адже їхні батьки теж пережили важкі поневіряння в роки масового переселення. Тож, придбавши колись старий будинок та навколишню територію, теперішні господарі, сім’я Карп, облаштували її з користю для душі.
На площі в один гектар тут буяє розсадник з понад п’ятдесяти сортів малини, п’ятнадцяти видів ожини, трохи менше смородини, порічок та аґрусу, а поміж ними зростає більше десяти сортів полуниці. Окрема ділянка відведена і для вирощування декоративних дерев та кущів – форзиції жовтої, спіреї японської, верби декоративної хвилястої, сумаху оленерогого та інших. Крім того, вирощують ягоди і в полі.
Про кожен зі своїх видів господарі знають усе – як доглядати за ними, як посадити та які переваги і смакові якості має кожен сорт ягід.
– Особливим фанатом цієї справи є наш тато, – розповідає невістка Анжела. – Він може годинами розповідати про своє хобі і постійно вичитувати нову інформацію про дерева і кущі.
А займаються ними наші співрозмовники більше десяти років. За цей час створили чудовий розсадник, саджанці з якого зростають і в багатьох господарів по всьому селу. Молоді пагони різних сортів користуються попитом по всій Україні. Їх продають зі спеціально створеного сайту seedlings-berries.ub.ua або ж за номером телефону (067)352-16-70. А популярність і довіру отримали за те, що своїм клієнтам розповідають завжди правду і надсилають саджанці тих сортів, які замовили покупці.
– За всі роки, – розповідає Анжела Карп, – на наші саджанці не було скарг. Адже, перш ніж продати, ми завжди консультуємо покупців і допомагаємо підібрати оптимальне співвідношення сорту за смаковими якостями і термінами дозрівання. У нас є сорти українські і зарубіжні, ранні і пізні. А ягоди, які продаємо, підживлені лише екологічними добривами.
Анжела розповідає, що власноруч вирощену малину навіть давали як прикорм своїй чотиримісячній донечці. Щоправда, розпочинали із ягід жовтого кольору, які не викликають алергію. Тепер уже півторарічна Ніколь і досі любить малину і в період її дозрівання багато часу проводить у малиннику. А ще любить допомагати бабусі Світлані, яка вміє не лише вирощувати ягоди, а й виготовляти з них неперевершені поливки для десертів, варення, джеми та настоянки. Чимало ягід сім’я заморожує і використовує у власному ресторані.
До речі, його відвідувачам навіть дозволяють виходити у розсадник і збирати для себе малину безкоштовно. Практикують тут і за символічну платню збір ягід сім’ями. Такі послуги і людям приємні, і власникам, адже бувають моменти, коли господарі просто не встигають зібрати всі ягоди через брак робочих рук. Тому, стверджують вони, садити малину на невеликій площі вигідніше.
Окрім розсадника, наші співрозмовники черпають енергію від інших справ. Зокрема, вся сім’я докладає рук до вирощування кролів. А для задоволення тримають на обійсті й інших екзотичних тварин і птахів. Зараз тут проживають філін, фазани, голуби, а донедавна тримали лисиць, бобрів, єнотів, нутрій, куниць. Всі ці тварини проживають на навколишній території посеред декоративних кущів та дерев і є об’єктами спостережень малечі і дорослих.
Спілкуючись із господарями у невимушеній обстановці, насиченій запалом до роботи та любов’ю до природи, відразу стало зрозуміло, що цій родині під силу все. Вони не цураються жодної роботи, а запорукою цього є довіра, злагодженість у сім’ї та вміння підставити плече один одному.
Любов ТИМЧУК, газета “Сільський господар плюс”
Коментарі вимкнені.