Турки не віддають тіло померлого тернополянина

Тернополянина під час відпочинку в Туреччині госпіталізували через біль у нозі. За кілька днів ногу ампутували. Ще за тиждень чоловік помер. Тіло турецькі медики не хочуть віддавати, поки страховики не сплатять 50 тисяч доларів за лікування. Ті не поспішають, – пише газета “20 хвилин”

– Тіло Саші у Туреччині і його не віддадуть, поки грошей за лікування від страховиків не буде, – розповів у редакції брат дружини загиблого Володимир. – Рідні у розпачі. Бачив учора, як дружина Саші фотографію вибирала для надгробка власному чоловікові… Я не витримав, узяв їхнього сина і вийшов на кухню… Вона постійно плаче і живе на заспокійливому.

 

На відпочинок у Туреччину 28-річний Олександр Остапієнко поїхав із дружиною Тетяною та дворічним сином Денисом 23 серпня. З ними поїхали й сестра з родиною та мати.

 

Вже наступного дня Саша поскаржився, що його сильно болить нога, – пригадує сестра померлого Світлана. – Швидка забрала брата спочатку в одну клініку, а звідти вже перевезли в лікарню міста Анталії. Там лікарі пояснили, що у нього тріснула артерія в нозі. Потрібна операція. Їх провели аж три. Хотіли ногу врятувати, але не вдалося, тому ампутували. Страшно було давати на таке дозвіл, бо в Саші з 19 років вже однієї ноги не було. Тоді йому теж робили операцію – через проблеми з венами. Але щось там пішло не так і довелося ногу ампутувати.

 

Що стало причиною тріщини артерії, не знають навіть турецькі медики. Вони лише припустили, що Олександр сильно вдарився, бо помітили гематому. До речі, як пригадують рідні, за місяць до поїздки чоловік обстежував здорову ногу. Жодних проблем тоді не було.

 

А після ампутації почалися проблеми, – говорить пані Світлана. – Більше тижня Саша пролежав у комі. Весь цей час йому кололи антибіотики, різні ліки. Крім того, ще інфекцію лікарі виявили, тож і від того щось кололи. Його дуже мучив біль, тому й знеболювальні давали. Напевне, печінка та підшлункова просто не витримували. Ми тоді ще були у Туреччині. Сподівалися на краще. Мати постійно була з братом. Розповідала, що коли прийшов до тями, то… свою ногу шукав… У понеділок, 5 вересня, ми поїхали додому – усі, крім матері. А вже о 12.00 7 вересня у Саші зупинилося серце… Ми всі дуже хвилюємося за маму. Таку трагедію важко витримати.

 

Рідні, які приїхали у Тернопіль, отримавши жахливу звістку, почали шукати гроші, аби привезти тіло для похорону. Проте адміністрація турецької клініки повідомила, що віддати його не можуть – українська страхова фірма не виплатила грошей за лікування.

 

Ми застрахувалися в київській фірмі “Еталон”, – каже сестра. – Турецькі медики запевняють, що вже неодноразово відсилали страховикам усі документи, необхідні для виплати майже 50 тисяч доларів – такою була вартість лікування. Страховики ж нам кажуть, що жодних документів не отримували. Знаєте, я більше вірю туркам. Вони декілька разів вже телефонували, запевняли, що відіслали документи, цікавились ситуацією. Наші – жодного разу не передзвонили.

 

Родичі у відчаї. Люди не знають, як їм діяти і де шукати правди.

 

Зі слів юриста, людям слід шукати відповіді на свої запитання у договорі зі страховою компанією.

 

– У договорі має бути чітко вказано, хто має оплатити витрати на лікування і яку суму, – каже адвокат Павло Чепугов. – Тому договір слід уважно читати, перед тим як його підписати. Однак у будь-якому разі утримувати тіло в якості застави – не просто незаконно, а й неетично. Якщо людям не погодяться повернути тіло, якщо вони не сплатять за лікування померлого, тоді їм слід звертатися у Міністерство закордонних справ України.

 

Аби привезти тіло, гроші ще якось знайдемо. Але 50 тисяч, у які оцінили лікування, – ніяк, – говорить брат дружини Олександра. – Квартиру продати? А син дворічний із дружиною де залишаться? По людях збирати? Також не вдасться. Але Сашу потрібно привезти і по-людськи поховати.

 

Спробувала з нами поспілкуватися і дружина Олександра – Тетяна. Проте емоційний стан не дозволив жінці розповісти про трагедію.

 

Саша дуже хороший. Ми з ним познайомились на роботі… Він тоді перевезеннями займався…,- почала розповідь жінка і тут же розридалася. Через плач говорити далі не змогла.

 

Рідні розповідають, що Олександр був чудовою людиною. І не лише тому, що про померлих так прийнято говорити.

 

Він завжди намагався всім допомогти, – каже Володимир. – Якщо про щось просили – намагався не відмовляти. Дуже веселий, життєрадісний. Він був сильною і доброю людиною. До того, як втратив ногу — займався спелеологією, а таке заняття лише для сильних чоловіків…

 

Жив чоловік із родиною на вулиці Київській. Підробляв перевезеннями. Прожив у шлюбі з Тетяною більше трьох років. Матір загиблого у Туреччині досі чекає, поки тіло сина відправлять на батьківщину.

 

 

 

 

Документів нема, кажуть страховики

 

У страховій компанії запевняють, що цим випадком ретельно займаються і намагаються прискорити весь процес. Однак наполягають, що турецька сторона поки не надала всіх необхідних документів.

 

Ми займаємося цим випадком, – каже директор департаменту особистого страхування СК “Еталон” Ярослав Юзва. – Процедура надання медичної допомоги, а також організації репатріації (повернення на батьківщину — прим. ред.) за багато років роботи на ринку добре відпрацьована нашою компанією. Існує певний перелік дій та документів, які повинні бути надані страховику для оплати страхового випадку. Наразі необхідні документи ми не отримали.

 

Існує й інша велика проблема, додає директор. Це – сума рахунків, виставлених турецькою клінікою за проведену операцію. Страховики повідомляють, що лікування застрахованого значно перевищує страхову суму за укладеним договором. А за ним чоловік був застрахований на 30 тисяч доларів.

 

Якщо страхова компанія оплатить рахунки лікарні в межах своєї відповідальності — 30 тисяч – то родичі померлого змушені будуть сплатити ще близько 20 тисяч доларів за лікування, а також самостійно організувати та оплатити репатріацію тіла.

 

Страховики зараз проводять переговори з турецькою стороною про зниження суми виставлених рахунків. До справи, за словами пана Юзви, підключили органи влади та прокуратуру Туреччини.

 

– Ми щиро співчуваємо родичам померлого, розуміємо шоковий стан, у якому вони зараз перебувають, – продовжує Ярослав Юзва. – Їм надали усі необхідні інструкції – не оплачувати самостійно ніяких рахунків і не вести самостійних переговорів. Адже люди застраховані, тому мають право на допомогу спеціалістів страхової компанії.

 

Як тільки будуть узгоджені всі формальності, запевняють страховики, – розпочнеться процес повернення тіла.

 

 

Охочі допомогти сімї, можуть перерахувати кошти ні їхній банківський рахунок. № рахунку 2924 4825 5091 00

 

МФО    305 299

 

ОКПО   14360570

 

отримувач: Приватбанк

 

призначення платежу: благодійна допомога Остапієнко Тетяні Богданівні ід.код.2941913067 для поповнення картки № 4627 0858 2252 1882

 

Коментарі вимкнені.