У Раді є своя “дідівщина” у боротьбі за кращі місця
Народні депутати борються за найкращі місця у Верховній Ради.
Про це пише “Комсомольська правда в Україні“, – повідомляє УП.
Як пояснив член регламентного комітету ВР Володимир Каплієнко, в остаточному підсумку їх розподіляють за принципом “хто сильніше”.
“У Раді є своя дідівщина: колишні й досвідчені депутати знають, які комітети краще обирати, у які комісії зі зв’язків із закордонними країнами входити й на яких місцях сидіти. А “шнурки” погано орієнтуються, і коли починають розуміти – найкращі місця вже розхапали”, – сказав він.
“Те ж стосується і фракцій. Та, яка має перевагу на момент розподілу “секторів” – а це відбувається до проведення першого засідання, – і посідає найкращі місця”, – додав Каплієнко.
А всередині фракцій, за його словами, працює принцип “хто першим устав, того й капці”.
Якщо, наприклад, депутат не хоче сидіти за колоною або першим у ряді (щоб через нього протискалися колеги) – він просить про це керівництво фракції.
На думку видання, найважливіший критерій, за яким депутати оцінюють своє місце, – його “оглядовість”, зокрема, для фотожурналістів. Із цього погляду найменш вигідні крісла дісталися фракціям “Наша Україна” і БЮТ-“Батьківщина”.: їхній сектор найкраще “прострілюється” парламентськими фотокореспондентами.
Не відрізняються комфортом і місця, які дісталися Партії регіонів, – вони рохташовані прямо під ложею преси, і всім видно, як Михайло Чечетов дає колегам по партії “установку” щодо голосування.
“А ось нас журналістам не дуже-то видно. З одного боку, це плюс – але іноді дуже хотілося б побачити свою фотографію у пресі”, – каже Каплієнко, який входить у депутатську групу “Реформи заради майбутнього”.
Ще один важливий для депутатів критерій – це наявність мережі Wi-Fi, бо багато хто з них користується різноманітними гаджетами.
“Найкозирніші щодо цього місця – ті, які найближчі до ложі преси – саме там і розташована точка доступу”, – сказав опозиціонер Віктор Уколов.
“Свого часу я навіть писав запит у секретаріат Ради, щоб улаштували Інтернет для всіх депутатів. Але мені сказали, що мережа заважатиме роботі Ради”, – додав він.
“Дармовим” Інтернетом зараз може користуватися фракція Народної партії Володимира Литвина, група “Реформи заради майбутнього”, а також частина Партії регіонів.
Зокрема, Віктора Януковича-молодшого нерідко схоплювали за вивченням автомобільних сайтів на екрані “планшетника”. “Місце в нього взагалі чудове – сидить за колоною, майже невразливий для папараці, поруч із кріслом Ріната Ахметова, яке зазвичай пустує, у зоні упевненого приймання сигналу Wi-Fi і в секторі хорошої акустики”, – пише газета.
Під куполом ВР також ходить історія-анекдот про нардепа одного з попередніх скликань, який виміняв у колеги краще місце на новенький джип.
Коментарі вимкнені.