Звертаючись в Тернополі до адвокатів за захистом, будь готовий що і вони тебе «кинуть»

– Я не хочу, щоб мою “захисницю” посадили, – каже Олена Буряк. – Так, юрист влізла мені в душу і використала мої проблеми задля своєї користі, ввігнала в борги та видурила 22 тисячі. Але за таке й сама доля покарає.

Тернополянка Олена Буряк найняла юриста Аліну Шикеряву, аби та допомогла їй судитися з банком через кредити. Правозахисниця пообіцяла стовідсоткову перемогу. Проте згодом почала брати гроші “на робочі витрати”, як каже жінка
Загалом отримала, за словами тернополянки, 22 тисячі гривень. І зникла

“Почала брати гроші”

Почалося ж усе з того, що Олена Буряк взяла у банку кредит – кількасот тисяч гривень на розвиток бізнесу. Проте справи пішли погано. Та ще й захворіла матір жінки. А в неї самої виявили онкологічне захворювання – на останніх стадіях. Тож вчасно сплачувати за кредит тернополянка вже не могла.
– Я змушена була рятуватися від хвороби, – розповідає пані Олена. – Усі гроші йшли на це. Принесла в банк усі довідки про те, що платити в повному обсязі я не можу. Просила відстрочку. У банку наче погодились – на словах. А потім я дізналася, що нарахували майже 100 тисяч пені та штрафів. Стало зрозуміло, що сама не впораюся з ситуацією. Тоді й почала шукати юриста.
Знайшла на дошці оголошень, як пригадує, повідомлення про правову допомогу. Зателефонувала за вказаним номером та зустрілася з юристом – 24-25-річною жінкою.
– Я розповіла їй і про хворобу, і про борги, і про те, що платити не можу, – говорить жінка. – На той час вже й за квартиру були величезні борги. Юрист поставилася до мене дуже уважно. Навіть сказала, що гонорар їй я зможу заплатити вже після перемоги в суді, на яку я нібито маю усі шанси. Запевнила, що банк повинен піти мені назустріч.
Одразу ж жінка надала юристу нотаріальну довіреність на представлення її інтересів і процес захисту, як тоді здавалося тернополянці, розпочався.
– Юрист написала заяву до міськрайсуду, – говорить жінка. – А далі почалися розмови про те, що справа важка, і аби виграти, потрібно залучити багато людей та проплатити їхні послуги. Говорила, що консультується з якимось харківським суддею, правоохоронцями, працівниками прокуратури та СБУ. А також – бере інформацію з банку, яка дорого коштує. Брала у мене по кілька тисяч. Усі ці гроші я позичала в друзів та рідних, бо сама вже не маю нічого.
Куди йдуть кошти, зізнається тернополянка, вона не допитувалася. Вірила адвокатові на слово. Бувало таке, каже, що навіть косметику та одяг юристові купувала, оплачувала харчування та проживання, платила за мобільний зв’язок, бо виявилося, що правозахисниця – з Житомира.
– Шкода було тієї молодої жінки. Не могла подумати, що вона може так вчинити, – продовжує пані Буряк. – Але час минав – і жодних зрушень. Вже ніби й суд мав бути. Пішла в суд і з’ясувала, що заяву відхилили, бо неграмотно складена. Тоді я й зрозуміла, що мене обманули, нажилися на біді і відчаї. Одразу згадала, що жодного разу в офісі юриста не була – зустрічі за ініціативи “захисниці” відбувалися або в Центрі, або в мене вдома чи на роботі. Думаю, ця жінка не одну мене так обманула. Тоді врешті випросила в неї розписку про отримані гроші. А вона наполягла на складанні договору.

“Хочу застерегти тернополян”

Олена Буряк не впала у відчай. Хоча, як каже, банк і далі “напирав”, хвороба прогресувала, а борги росли. Натомість написала юристу лист-претензію з вимогою надати звіт про виконану роботу. Та не відреагувала. Тоді постраждала написала заяву в міліцію.
– Там виклала всі факти, – каже пані Буряк. – Міліція викликала юриста. Вона дала пояснення. Згодом я отримала відповідь, що у справі немає складу злочину. Міліціонери запропонували шукати правди через цивільний позов. Заяву я оскаржила в прокуратурі. Прокуратура знову направила мою справу в міліцію. Тоді викликали і мене, і її. Провели очну ставку. Проте протоколу тієї зустрічі не вели, бо юрист приїхала вже після того, як міліція відправила справу в прокуратуру.
Правозахисниця вкотре пообіцяла повернути гроші й дала ще одну розписку з датою повернення, стверждує жінка (копії розписок є в редакції — ред.).
Пані Олена пригадує, що ще на початку співпраці з юристом чула від неї вихваляння про серйозні зв’язки з міліцією Тернополя. Тож коли її заяву почали “футболити”, запідозрила недобре.
– Я знову пішла в прокуратуру. Прокуратура знову направила заяву для доопрацювання в міліцію, – говорить тернополянка. – Розпочали повторний розгляд справи. Днями, може, знову побачу свою захисницю, якщо приїде. Вона ж не тільки мене дурить, а й міліцію.
До заяви жінка долучила документи, контакти свідків, які бачили, що юрист брала гроші, постанову суду, якою відхилили заяву через неграмотність. Факти афери – очевидні, наполягає вона.
– Але мені потрібні ті гроші, які вона видурила, аби повернути борги, – каже пані Буряк. – Я ніколи нікого не підводила. Мені люди завжди вірили. І я всім вірила. І Шикерявій повірила… Крім того, хочу застерегти тернополян, щоб і вони в таку біду не втрапили.

“Проводять перевірку”

Ми зателефонували юристу Аліні Шикерявій. Жінка одразу попередила, що якщо буде публікація – вона звернеться до суду.
– Якщо жінка має претензії, нехай подає до суду, – каже пані Шикерява. – А вже коли буде судове рішення, нехай уже тоді звертається в газету. Якщо буде публікація без судового рішення, я буду подавати на газету в суд. Справа закрита. Жінка повторно скаржилась у прокуратуру. І справу знову закрили.
Також юрист розповіла, що справа була важка й заплутана. Загалом, за її словами, їй довелося вести декілька справ.
– За кредитом жінки, який вона взяла та не виплачувала, за людиною, яка не виступала поручителем, але банк взяв її поручителем, і за знайомим жінки, який мав кредити у шести різних банках, – пояснила юрист.
Ми уточнили сказане юристом у пані Буряк. Справ дійсно було декілька. Дві з них стосувалися тернополянки. За однією з них позовну заяву відхилили, а за іншою – суд прийняв рішення не на користь Олени Буряк. Інші люди, яких згадувала юрист, як з’ясувалося, також мають претензії до захисниці. Вони написали колективну заяву в прокуратуру та СБУ (копії є в редакції – прим. ред.).
В обласній міліції повідомили, що про цю ситуацію знають і з’ясовують усі обставини.
– Працівники карного розшуку міськвідділу міліції проводять дослідчу перевірку, – повідомив начальник відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник.
Отож після перевірки стане відомо, чи були в діях юриста ознаки шахрайства. Чим закінчиться справа, повідомимо в наступних номерах.
Василь КОГУТ (54 р.), адвокат:
– Якщо укладений договір, то тут, швидше за все, є цивільно-правові відносини. А проблеми виникли через неналежне виконання умов цього договору. Жінка може звернутися до суду з позовом і вимагати повернення коштів. Щодо шахрайства, то сказати – було воно чи ні можуть правоохоронні органи. Жінка мала право звернутися в міліцію і скористалася ним. Сума в 22 тисячі, як на мене, завелика за такі послуги.
Зараз є дуже багато юристів. На жаль, не всі вони добросовісні, часто тернополяни страждають через це. У складних справах раджу звертатися не до юристів, а до адвокатів. У них і знань, і досвіду зазвичай більше. Краще користуватися послугами людини, яку порадили або яка має хорошу репутацію.

“20 хвилин”

-1 thoughts on “Звертаючись в Тернополі до адвокатів за захистом, будь готовий що і вони тебе «кинуть»

  • 14:27 | 22.03.2015 о 14:27
    Permalink

    Цього “юриста” можна притягнути, як мінімум до цивільно-правової відповідальності, як максимум до кримінальної за шахрайство. Можна зробити висновок, що краще звертатись до адвокатів, а не юристів.

Коментарі вимкнені.