Ціни на “таїнства” церкви у Тернополі стабільні
Після появи публікації про те, що в столичних церквах зросла вартість церковних послуг, ми відвідали центральні церкви нашого міста. Як вдалося дізнатися, «київські» тарифи до Тернополя ще не добралися.
Нагадаємо, що у київських храмах згідно публікації, вартість таїнства вінчання становить одну тисячу гривень, хрестин – 750 гривень. Також введено плату за фото та відеозйомку обрядів у церкві. Окремий тариф встановлений за в’їзд на подвір’я святині.
Пані Люба, що працює у Катедральному Соборі Непорочного Зачаття Діви Марії (УГКЦ), повідомила: жодних фіксованих тарифів у цій церкві немає. «Кожна людина, яка приходить до нас, може дати пожертву, якщо ж ні – її ніхто не силує. Про які тарифи може йти мова? Дехто просто дякує, дехто кидає у скриньку для пожертв, інші – дають священикові скільки вважають за потрібне. Скільки – я знати не можу, це особиста справа прихожан. Немає в нас і плати за фото та відеозйомку. Так що нема в нас плати ні за вінчання, ні за хрестини, ні за Службу Божу». Декілька років тому у церкві пропонували молодятам, які хотіли брати тут шлюб, здавати символічну суму на те, щоб прикрасити храм живими квітами в день вінчання. «Зараз цю практику відмінили, адже молодята часто хочуть оздобити церкву по-своєму, відповідно приносять все необхідне напередодні таїнства».
А от в Церкві Різдва Христового (УАПЦ) ( в народі -«зелена»), пані, яка продає образки та духовну літературу повідомила, що тарифи на церковні послуги таки діють, але запитати про це варто отця. Отець Андрій спочатку не надто хотів розмовляти на цю тему: «Говорити про гроші – то для церкви не дуже добре» – пояснив він. Оскільки ми повідомили, що в разі відсутності відповіді – так і опублікуємо, мовляв «від коментарів відмовилися», все ж розповів що до чого. «Пожертва має бути. Вартість вінчання, хрестин, похоронів одна – 200 гривень. Але вартість свічок та духовної літератури вже не змінюється ось два роки, навіть не зважаючи на те, що в нас ремонти йдуть…»- пояснив отець Андрій. Під час нашої розмови на подвір’я храму в’їхало авто. «Це також безкоштовно?» – запитала я. «Так, то наше авто» – відповів священнослужитель.
Отже, схоже, прихожанам наразі хвилюватися немає за що: принаймні одне задоволення не зростає у ціні. Та, все ж, фахівці переконують: кожен стрибок цін на комунальні послуги відображається і на церковних «тарифах».
кажуть в православних церквах э навіть прайси на послуги. То правда?
ДА! Это правда…по краней мере в России!((((
можете даже послушать..
http://www.youtube.com/watch?v=MuRrwUXWrPc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=MuRrwUXWrPc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=PQd9tiWmFcg&feature=endscreen&NR=1