Пружинний чи безпружинний матрац: що вибрати

Здоровий сон — запорука високої працездатності та гарного настрою. Але буває так, що людина просипається в’ялою, вона відчуває біль в області спини та шиї. Найчастіше такий дискомфорт пов’язують із неякісними матрацами. Можливо, прийшов час зробити спальне місце зручнішим та комфортнішим?

Сучасні виробники для різних категорій користувачів виготовляють матраци декількох видів, які в інтернет-магазині меблів HomeLand є в широкому асортименті. Вони представлені різною розмірною сіткою та мають чотири види жорсткості: м’які, середні, жорсткі та різнобічні. Крім того, є пружинні та безпружинні моделі — в одних є пружинний блок, в інших він відсутній. Щоб відібрати правильний варіант, потрібно звернути увагу на особливості, переваги та недоліки обох видів матраців.

Особливості безпружинних матраців

Український виробник HomeLand https://homeland.net.ua/bezpruzhynni-matratsy/ пропонує безпружинні матраци, виготовленні з синтетичних або натуральних монолітних плит. Їхня особливість — відсутність пружин, тому немає відчуття похитування, ефекту хвиль та поскрипування. Вони також мають ортопедичні властивості завдяки наповнювачам, у ролі яких виступають такі матеріали:

  • кокосове волокно — надає виробу пружності та жорсткості;
  • латекс — відомий гнучкістю, еластичністю та м’якістю;
  • пінополіуретан — не боїться вологи й не викликає алергічних реакцій;
  • морські водорості — крім ортопедичних, наповнювач має ще й лікувальні властивості;
  • овеча вовна — зігрівальний ефект є перевагою такого матеріалу.

Щоб досягти максимального ортопедичного ефекту виробники поєднують декілька наповнювачів. Наприклад, кокосове волокно часто чергується з латексом.

Безпружинні моделі можуть похвалитися безшумністю, довговічністю й гарним ортопедичним ефектом. Що стосується мінусів, такі вироби мають обмеження за вагою, і їх набагато менше, ніж для пружинних моделей.

Пружинні матраци: що про них потрібно знати

Виробник пропонує матраци з двома пружинними блоками — Bonnel та Pocket Spring. В основі системи Bonnel лежать міцні пружини, а по периметру є сталева рамка. Такі вироби найкраще підходять тим, хто любить жорсткі спальні місця.

Pocket Spring — це також блок, але кожна пружина запакована в спеціальні мішечки й приймає навантаження, незалежно від сусідніх. Оскільки в таких моделях відсутній хвильовий ефект, то це оптимальний вибір для пар із великою різницею у вазі.

Загалом можна сказати, що пружинні матраци мають такі переваги:

  • великий вибір — можна підібрати модель, враховуючи розмір ліжка, вагу, вік людини та її особливості;
  • анатомічні властивості — це комфорт та правильна підтримка хребта під час сну;
  • повітропроникність — виріб дихає, і в ньому не заводяться шкідливі мікроорганізми;
  • стійкість до високих навантажень — можна підібрати модель, здатну витримувати до 170 кг на одне місце.

Серед недоліків — висока вартість, але вона залежить від типу пружинного блоку. Не всі такі моделі мають знімні чохли на блискавці. Іноді, щоб почистити матрац, потрібно звертатися в хімчистку.

Враховуючи особливості матраців, їхні сильні та слабкі сторони, завжди можна вибрати потрібну модель.

Коментарі вимкнені.