Народний депутат Микола Люшняк допоміг відкрити відділення гемодіалізу у Бучачі (фото)
Сучасне відділення гемодіалізу відкрили на базі Бучацької районної лікарні. Створювали його за рахунок коштів меценатів, зокрема й народного депутата України Миколи Люшняка.
Бучацький центр гемодіалізу – четвертий на Тернопільщині. «Ще на початку року я дав собі завдання – будь-якою ціною відкрити цей центр гемодіалізу. Люди, які потребують лікування, раніше змушені були три дні на тиждень витрачати на доїзд у Тернопіль, за власні кошти винаймати квартиру для перепочинку і ночівлі. Вони втрачали пів життя на боротьбу зі своєю хворобою. І я дуже радий, що цей центр подарує їм додаткові роки життя. А нічого ціннішого у людини немає» – зазначив народний депутат України Микола Люшняк.
Відкрити відділення гемодіалізу вдалося завдяки спільним зусиллям представників бізнесу і влади: осторонь не залишилася облдержадміністрація, бучацька міська рада, підприємці. І воно справді подарує якісно новий рівень життя людям, які потребують лікування.
«Переписка з чиновниками у нас розпочалася одразу після мого обрання народним депутатом, – розповідає Микола Люшняк. – Вже на одному з перших прийомів у Бучачі до мене прийшли чисельна делегація місцевих мешканців. Тоді я почув, як люди з хворими нирками, по кілька днів скитаються у Тернополі, аби пройти сеанс гемодіалізу в обласній університетській лікарні».
До прохань людей долучилися керівники районних ради та адміністрації, а також міський голова.
Лише після тривалої переписки, починаючи ще з грудня минулого року, Миколі Люшняку вдалося домогтися розуміння від міністра охорони здоров’я та нового голови ОДА Степана Барни.
Микола Люшняк за власні кошти (а це майже 50 тисяч гривень) закупив нові необхідні меблі.
У відділенні вже лікуються перші пацієнти. Пан Ростислав три роки на апараті штучної нирки. Каже, тепер не доведеться їздити у Тернопіль. «Я раніше три дні на тиждень їздив на процедуру у Тернопіль. Цей апарат виконує функцію моєї нирки. Повірити не можу, що тепер не доведеться стільки часу витрачати на дорогу» – розповів пацієнт Ростислав.
У країнах Європи люди, що потребують підтримки апарату штучної нирки, живуть звичайним життям. І лиш в Україні відділень гемодіалізу настільки мало, що жителям далеких районів значну частину життя доводиться витрачати на лікування. «Ми помираємо без цієї процедури. Я рік на гемодіалізі. У Тернополі лікувався. Тут близько добиратися, бо я з Бучацького району. Вдячні всім людям, які долучилися до відкриття цього відділення. Держава зараз не може всього забезпечити, але є меценати. І дай Бог їм здоров’я! Бо наше життя напряму залежить від цього апарату» – розповів пацієнт Михайло Пилипчук.
Фото Володимира Явнича
Коментарі вимкнені.