Після децентралізації реформувати треба судову систему
Зміни до Конституції в рамках децентралізації – лише перший крок до реформування держави. Наступним має стати судова реформа, бо без утвердження закону і права у державі про подальші зміни говорити не варто. Про це під час «круглого столу» на цю тему, що відбувся 4 вересня, у Тернополі, заявив Ігор Вонс, голова «Центру Антикорупції».
Він зазначає, реформування системи правосуддя через конституційні зміни дозволить привести українську судову систему у відповідність із європейськими стандартами.
«За даними досліджень Центру Разумкова, проведених у березні 2015 року, лише 1,1% українців цілком довіряють судам. І це не дивно, адже боротьба з корупцією в судах знівельована взагалі, завдяки чому злочинці не несуть відповідальності. Замість правосуддя відбувається судочинство. Відтак за 24 роки судова система вибудувалася таким чином, що навіть чесні судді, професіонали своєї справи не можуть працювати у ній нормально», – каже Ігор Вонс.
Голова «Центру Антикорупції» також вважає, що судова реформа передбачає звуження обсягу суддівського імунітету та зменшення кількості рівнів судів.
ОФІГЕТЬ! АБСОЛЮТНА ДОВІРА ДО ПАРТІЙ ТА БАНКІВ ЩЕ НИЖЧА У СУДІВ! ЛЮДИНА ЯКА АБСОЛЮТНО ДОВІРЯЄ СОЦІАЛЬНІЙ ІНСТИТУЦІЇ НАГАДУЄ МЕНІ ДИТИНЧА,…І ЩЕ – “звуження обсягу суддівського імунітету та зменшення кількості рівнів судів (???)”. ЯК ЦЕ “ПРИВЕДЕ” СУДИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ?