Благодійний фонд «Штаб Перемога», формуючи якісні аптечки, рятує наших захисників

Війна завжди вимагає нових рішень та ставить нас всіх перед складними викликами. Одне із найголовніших завдань, це зберегти людські життя, особливо на полі бою. Але медична система не завжди встигає реагувати на всі запити, що виникають через жорстоку війну. Там, де інституції гальмують, на поміч приходять благодійники і волонтери.

Команда Благодійного Фонду «Штаб Перемога» на чолі з лікарем травматологом Павлом Круком та викладачем медичного університету Андрієм Довбушем вже майже два роки формує військові медичні аптечки за натовськими стандартами. Від початку повномасштабної війни вже понад 7000 таких аптечок виготовлено та доставлено бійцям на передову.

Над комплектацією аптечки вони з командою працювали майже півроку. Перевіряли всі складники та вибудовували схему постачання від закордонних партнерів. Також вони постійно удосконалюють її та продовжують співпрацювати з парамедиками та з багатьма волонтерами з-за кордону, які надсилають їм медичні засоби.

Їхні аптечки включають в себе: Tourniquet, оклюзійна наліпка, ізраїльський бандаж, Кровоспас – гемостатичний засіб / Krovospas – hemostatic bandage, атравматичні ножниці, перманентний маркер, еластичний бинт, стерильні бинти та компреси, одноразові рукавички, pillpack (набір ліків: амоксицилін, моксицилін та парацетамол), набір пластирів з спиртовими серветками, хірургічний пластир, термоковдра, інструкція використання аптечки та картка пораненого.

Аптечки збирають в основному у вихідні дні: в суботу та неділю.

 Зараз за місяць Благодійний фонд комплектує близько 200 аптечок.

Андрій Довбуш розповів «Погляду», що в перші дні повномасштабної війни його телефон не замовкав – телефонували колишні студенти, медики зі всього світу. Всі питали, чим і як допомогти. 

  • Ми спочатку їздили на кордон та забирали гуманітарну допомогу. Потім організували логістику. Благодійний фонд з червня 2022 року почав співпрацювати з Новою Поштою.

За словами Андрія Довбуша, Нова Пошта допомагає  всім благодійним фондам та громадським організаціям безкоштовно відправляти найнеобхіднішу допомогу військовим, лікарям тощо.

  •  Нам зручніше відправити посилку конкретній людині. А не збирати гроші на пальне, щоб поїхати туди і вернутися назад. Це немаленька сума. Її можна по іншому використати, – розповідає чоловік.

Зараз  команда Благодійного фонду налічує 12 людей. Також  активно до волонтерства долучаються студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, особливо 26 група другого курсу.

  • Вони і аптечки комплектують, введуть соцмережі і допомагають в організації ярмарків, фестивалів. Без них було б дуже складно. Максим Стах, Тоня Катрук, брати Сосницькі і багато інших. Всіх не перелічити, бо ми вже як велика дружня сім’я, – розповідає Павло Крук.

 

На початку війни були можливості  формувати більше аптечок. За словами Андрія Довбуша для того, щоб забезпечити Благодійний фонд потрібними комплектуючими для аптечок вони з командою в теплу пору року проводили благодійні концерти та ярмарки. Запрошували відомих виконавців та діячів до допомоги. Але в прохолодну пору заходи потрібно проводити в закритому приміщенні.  Тому зараз суттєво зменшилася, як фінансова так і  матеріальна допомога. Менше стало надходити допомоги і з-за кордону. За словами Павла Крука, цьому трохи «посприяв» і новий закон, який ніби то хороший, але ніхто не хоче зараз гратися з документами, які потрібні.  Нагадаємо, з  першого грудня 2023 року для благодійних організацій, які працюють з гуманітарною допомогою, змінилися правила роботи. Так Уряд прагне унеможливити «схеми» з гуманітарною допомогою.

Андрій Довбуш каже, що з однієї сторони цей закон ніби і потрібний, це і боротьба з мародерством, але і створює значні незручності військовим частинам.

  • Ми зареєструвалися в системі реєстрації гуманітарної допомоги. І зараз з Франції їдуть дуже необхідні речі для комплектування аптечок, і турнікети, і оклюзійки, ножиці травматичні. Але ми маємо право передавати аптечки тільки в ту військову частину, яка не тільки поставить печатку в паперовому документі, але також зареєструється в цій системі Е-декларуванні і також прийме на облік в електронній системі. Раніше ми відправляли аптечку, як одну річ. А зараз ми мусимо аптечку, турнікет, оклюзійку, ножиці, бандаж, всі комплектуючі відправляти окремо і тільки офіційно на юридичну особу, а не на фізичну.

    Військові частини не хочуть змінювати порядок обліку та списання матеріальних цінностей. Це проблема. Військові, яким були надана усна команда виходити з поля бою, всі свої особисті речі залишають. А коли приходять у військову частину і їм кажуть, що вони повинні повернути вартість втрачених речей в 10-кратному розмірі. Військовому простіше звернутися до волонтерів, які пришлють йому на фізичну особу нову аптечку. Ця система – це абсурд совєцкої військової машини. Але ми все рівно продовжуємо збирати аптечки.

Зараз благодійний фонд намагається налагодити співпрацю з міською радою , – розповідає Андрій Довбуш.

  • Міська рада отримує замовлення на аптечки, але вони не вміють їх формувати. Наприклад, бандаж в Україні вартує 420 грн. Ми купуємо в Ізраїлі по 5,5 у.о. в Ізраїлі. Майже в два рази дешевше. Оклюзійка в Америці – 5 доларів, в Україні – 600 грн. Якісні та сертифіковані українські турнікети, які є копією американського катівського – 450 грн. Оригінал вартує 1300 грн. Тому сподіваємось на співпрацю для того, щоб якісно та раціонально допомагати військовим.

Буває і таке, що  до благодійної організації надходять неякісні та протерміновані комплектуючі. Про один з таких випадків розповів Андрій Довбуш.

  • Закордонні волонтери нещодавно передали нам 90 автомобільних аптечок. Дуже складна та нервова логістика була, але виявилося, що там комплектуючі, термін придатності яких завершився ще у 2013-2018 роках. Ці матеріали для перев’язки передаємо у ветеринарні клініки Запоріжжя та Харкова. А пластмасові коробки віддамо тернопільським волонтерам, які роблять павербанки для військових.

Зараз Благодійний фонд має чималу заборгованість за комплектуючі до аптечок. Але команда не зупиняється і продовжує наближати нашу Перемогу, рятуючи наших захисників сертифікованими аптечками.

Кожен може долучитися до доброї справи, перерахувавши кошти на рахунок Благодійного фонду «Штаб Перемога» –  4246001003467929.

 

Коментарі вимкнені.