Юні волейболістки «Галичанки» посадили на великі «п’яті точки» досвідчених одеситок (фото)

Після перемоги у двох матчах передостаннього 13-ого туру Чемпіонату України серед жіночих команд Суперліги на «Джінестрою» з Одеси, тернопільська «Галичанка-ТНЕУ» впритул наблизилася до четвірки кращих команд. Саме квартет, який за підсумками регулярного чемпіонату набере найбільшу кількість очок, і продовжить  боротьбу за медалі. Тернополянкам в останньому турі залишилося зіграти краще проти «Сєвєродчанки»,  ніж євпаторійська «Керкінітіда» проти діючого чемпіона і лідера чемпіонату «Хіміка» з Южного.

Ще напередодні матчів у Тернополі головний тренер «Джінестри» Олена Соколовська, у своїх роздумах про майбутні баталії, зазначила, що переможе той, у кого жилка товстіша. Вона мала на увазі психологічний аспект. Перевага у «Джінестри» була і у результаті матчів на своєму майданчику, де «Галичанка» двічі програла з «сухим» рахунком – 0:3. Та вже при першій появі підопічних Соколовської глядачі у спортзалі ТНЕУ переконалися, що гості вже, у прямому розумінні, аж занадто товстіші. Рідко хто з них міг похвалитися красивою тілобудовою. Під час матчів юні і стрункіші  галичанки виглядали набагато швидшими та ефектнішими в ігрових задумках.

В обох зустрічах «Галичанка» з легкістю перемагала у перших двох партіях. Супротивники просто не встигали за ними. Можливо, така зовнішня вайлуватість та неповороткість одеситок розслабляла наших волейболісток. Треті періоди відрізнялася від початкових. Так в першому поєдинку терноплянки у боротьбі програли третій сет. В другому знову ледве не повторили такий «успіх». Головний тренер «Галичанки» Андрій Романович з цього приводу сказав: «Проблеми «Джінестри» із зайвою вагою гравців чи інші, це проблеми не наші. На це, звичайно, не зважали. Важка боротьба у третьому сеті це наслідки жіночої психології. Коли надто легко виграються дві партії, і надалі розслабитися, то можна програти і весь матч. Так «Сєвєвродочнка» і програла у Вінниці «Кряжу». Без шансів вигравши дві партії, потім вони програли весь матч. Це тонкощі жіночого волейболу. Але дякувати, вдалося втримати своїх підопічних у тонусі. І перемогти у двох іграх майже з потрібним рахунком.  І такі миттєві розслабленості не вплинути на підсумковий рахунок в іграх».

Зараз в активі «Галичанки» та «Керкенітіди» однакова кількість очок – 24. Та за додатковими показниками «Галичанка» випереджає переслідувачів і посідає четверту сходинку. Останній тур регулярного чемпіонату України розставить всі крапки над «і». Претенденти на четверту сходинку «Галичанка» та «Керкінітіда» у наступні вихідні на виїзді зіграють проти лідерів – «Сєвєродончаки» та «Хіміка», відповідно.

«Протягом сезону ми і до того давали бій лідерам. Навіть програвши минулорічному чемпіону «Хіміку» обидва матчі по 1:3, продемонстрували зовсім непогану гру. Проти «Джінестри» ми зробили вагому заявку. Глядачі і керівництво команди побачили, що діти працюють і прогресують із гри в гру,» – підсумував Андрій Романович.

 

Волейбол. Чемпіонат України.

Суперліга. Жінки.

Регулярний чемпіонат. 13 тур.

 

«Галичанка-ТНЕУ» (Тернопіль) – «Джінестра» (Одеса) – 3:1 (25:17, 25:12, 17:25, 25:13)

«Галичанка-ТНЕУ» (Тернопіль) – «Джінестра» (Одеса) – 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

 

Андрій Вербіцький

Коментарі вимкнені.