Активісти «Народного контролю» допомогли затримати псевдоволонтера


На гарячу лінію «Народного контролю» зателефонували працівники громадської охорони відділення міліції. Вони сповістили про нетверезого  молодого чоловіка, який на Тернопільському вокзалі намагався збирати гроші начебто від імені благодійного «Фонду добра дітям України».

Відтак правоохоронці попросили журналістів перевірити існування такого фонду.

Тим часом, хлопець, якого звати Вадим Кобзій, розповів правоохоронцям, що їхав у Львів до матері хворого хлопчика, де й планував збирати допомогу. Втім по дорозі вирішив «поволонтерити» ще й у Тернополі. Хильнув зайвого та заснув на вокзалі.

За словами Кобзія, кошти потрібні для хлопчика з хворими очима. Точного діагнозу та документів із печатками, які б підтверджували хворобу дитини, при ньому не було. Водночас, з’ясувалося, що Вадим був раніше судимий – п’ять разів відсидів за крадіжки.

Журналісти «Народного контролю» спробували зателефонувати на контактний номер, який вказаний у документах про фонд. Проте абонент не відповідав.

При обшуку у псевдоволонтера виявили чимало стартових пакетів мобільного зв’язку та пусту скриньку. Опломбована благодійна скарбничка була зламана у кількох місцях.

Активісти «Народного контролю» зателефонували матері хворого хлопчика. Жінка довго розповідала про хворобу дитини, стверджувала, що на один сеанс лікування потрібно щонайменше 20 тисяч гривень. Коли ж журналісти запитали у неї назву фонду, жінка розгубилася. Повідомила, що разом із дитиною зараз перебуває  не у Львові,а тимчасово виїхала на Вінниччину.

Водночас жінка підтвердила, що особисто знає Вадима Кобзія. Втім через 10 хвилин після розмови мати саме зателефонувала «Народному контролю» і повідомила, що хлопець більше не працює у фонді.

Правоохоронці склали протокол на діяльність імовірного псевдоволонтера. Втім, за словами начальника сектору зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області підполковника міліції Сергія Крети, «оскільки у скарбничці не було грошей, то хлопця відпустили». При цьому  конфіскували скриньку та усі документи з посвідченням.

«Документи та скринька зараз лежать у міському відділі міліції. А чоловіка відпустили, проте він готовий явитися на вимогу слідчого, щоб давати покази. Перш за все, маємо довести шахрайські дії цього псевдоволонтера: факт незаконного присвоєння благодійних коштів, які він назбирав, незаконне їх використання. Якщо це вдасться зробити, то проти чоловіка буде порушене кримінальне провадження за відповідними статтями ККУ», – пояснив Сергій Крета.

«Народний контроль» застерігає тернополян: перед тим, як жертвувати гроші, переконайтеся, чи не віддаєте їх шахраям.  Справжні волонтери повинні при собі мати такі документи:

  • Посвідчення волонтера від фонду з фото;
  • Паспорт;
  • Нотаріально завірена копія реєстрації фонду та статуту;
  • Договір укладений між фондом та батьками хворої дитини;
  • Діагнози з лікарень з мокрими печатками;
  • Назва інтернет-ресурсу, де можна дізнатися інформацію про фонд.

Якщо не вистачає якось із перелічених документів, юристи радять зателефонувати у благодійний фонд та до правоохоронців.

«Найкраще – це звернутися до волонтерського фонду та перевірити, чи є у них такий волонтер чи ні. Якщо такого нема у фонді,  то потрібно звернутися до правоохоронних органів», –  коментує юрист «Народного контролю» Анатолій Подковський.

https://www.youtube.com/watch?v=0q7cn1CfUNw

Коментарі вимкнені.