Чим лікувати алергію у дорослих?

Прояви алергічної реакції можуть бути різноманітними – від кропив’янки й сльозотечі до розладів шлунку й задишки. Ігнорувати таку симптоматику вкрай небезпечно, адже посилення алергії в деяких випадках може призвести до смерті. Саме тому людям, схильним до алергічних реакцій, слід завжди мати при собі спеціальні ліки.

Антигістамінні препарати – різновиди й особливості


Головні ліки для усунення проявів алергії – антигістамінні. Препарати цієї групи зупиняють в організму синтез гістаміну – речовини, яка, власне, й спричинює специфічну реакцію тіла на алерген.

Антигістамінні засоби бувають 3 поколінь:

● перше – ефективні, коли потрібно швидко зняти алергічні прояви, проте їхня дія короткочасна, не годяться для лікування курсом, протипоказані вагітним (супрастин, тавегіл, димедрол, діазолін);
● друге – на відміну від першого покоління не викликають сонливість, у більшості випадків достатньо приймати по 1 таблетці в день (лоратадин, цетиризин, ебастин);
● третє – крім антигістамінного ефекту, мають протизапальну дію і частково симптоматичну, можна приймати курсами (дезлоратадин, фексофенадин).

Більш детально ознайомитися з особливостями цих ліків, способом застосування можна на сайті медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1 за посиланням

https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/lechenie_allergii.
Там же є інформація про аптеки, де можна придбати найпопулярніші протиалергійні препарати.

Які ще ліки можуть знадобитися при алергії

Крім засобів, які безпосередньо усувають прояви алергічної реакції, також можуть знадобитися препарати для симптоматичного лікування. Які саме – залежить від специфіки прояву алергії. Вони підсилюють ефективність протиалергійних засобів і допомагають швидше та ефективніше усувати свербіж, кон’юнктивіт, бронхо-легеневі ускладнення, нежить.

Для симптоматичного лікування шкірних алергічних реакцій зазвичай використовують засоби для зовнішнього застосування. Найчастіше це креми, мазі та розчини на основі кортикостероїдів. Проти нежитю – каплі та спреї з флутиказоном, фенилефрином, хлорфенаміном тощо. Для зняття алергічного кашлю можуть застосовуватися інгаляції з беклометазоном, флунизолідом.

Ліки з протиалергійною дією нових поколінь здебільшого безпечні для домашнього використання. Проте перш ніж приймати будь-який з препаратів, слід обов’язково порадитися з лікарем.

Коментарі вимкнені.