Бійці АТО масово спиваються, – кажуть у Тернополі

На Тернопільщині гостро постала проблема реабілітації учасників антитерористичної операції. Чимало бійців, які повертаються зі служби, тривалий період часу перебувають у стані алкогольної залежності. Причому ця проблема для більшості з них не була актуальною в минулому.

Алкоголь і вода часто несумісніУ зону АТО необхідно заборонити постачання алкогольних напоїв, – кажуть лікарі. Оскільки алкоголізм губить людину. Боротися з цим захворюванням складно, пише ЗЗ.

«Профілактика і лікування складається з кількох етапів: медичного, психологічного та соціального. Але насамперед потрібно заборонити ввезення алкоголю у зону АТО. Ми маємо зрозуміти, що цим ми губимо армію, а не підтримуємо її. Вже багато бійців стали заручниками алкогольної залежності. І в такій ситуації втрачає армія, втрачає країна і сама людина багато втрачає, а також її рідні. Можемо стверджувати, що багато воїнів, які повертаються з АТО, потребують реабілітації», – каже головний лікар КУТОР “Тернопільського обласного наркологічного диспансеру” Василь Галанов.

До обласного наркологічного диспансеру звернулося за допомогою більше сотні учасників бойових дій. Однак тих, хто потребує такої допомоги, значно більше. Обіцяють лікувати таких осіб анонімно та безкоштовно.

Допомагають позбутися алкогольної залежності також капелани. За словами фахівців, психологічне розвантаження важливе у боротьбі з алкоголізмом.

«Часом достатньо людину вислухати, сказати її добре слово, щось порадити, і людина вирішує змінюватися. Проте бувають випадки, коли потрібна фахова допомога», – відзначив старший капелан Тернопільської області Вячеслав Кізілов.

Коментарі вимкнені.