Через Почаївську Лавру хочуть «розшматувати» країну по релігійних лініях
Українські святині – знову під загрозою знищення. Кілька депутатів намагаються «протягнути» у парламент закон, який передбачає вилучення з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. А саме – майно, яке входить до комплексів Києво-Печерської та Почаївської Лавр.
Це нова атака зі сторони «регіоналів» та «комуністів», переконаний представник опозиції, доктор філософських наук, Голова Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський. Черговий раз у нашій державі відбувається «розшматування» країни по релігійних лініях.
Віктор Єленський: «Після новорічних свят влада по-господарськи озирнулася навколо себе і побачила, що все приватизовано, крім двох колосальних активів. Перший актив – це земля, над якою вони сумлінно працюють, і другий актив – це наші музейні шедевр і перлини архітектури, культури, історії. Вони також можуть бути монетизовані».
Така широкомасштабна афера з нашими святинями, кажуть опозиціонери, може породити громадський спротив. Адже за всю свою історію Україна пережила численні військові дії, перевороти та революції, під час яких руйнувалися церкви. Сьогодні ж, у мирний час, відбувається нахабна приватизація храмів.
Цієї проблеми б не було, якби Верховна Рада прийняла закон про захист українських святинь – так би мовити «недоторканість церков». А тепер під приватизацію підпадають не лише храмові споруди, а й усе, що навколо них.
Віктор Єленський: «Уявіть собі, що все, абсолютно все, що є в Києво-Печерській Лаврі, починаючи від сонячного годинника, і закінчуючи капличкою над могилою генерал-губернатора, вилучається з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Тобто могила генерал-губернатора підлягає приватизації».
Найбільшу зацікавленість до цієї проблеми проявляють мешканці Західного регіону України. На Сході та Півночі люди пасивніші. Ситуацію можуть виправити засоби масової інформації. Але деякі центральні ЗМІ питання приватизації святинь уникають.
Степан Барна: «Скажу щиро, що центральні засоби масової інформації цього питання уникають або подають у спотвореному вигляді. Наше завдання – через людей, які тут присутні, донести до громадськості проблемність цього закону».
Окрім цього, за останній час були звільнені керівники національно-культурних закладів, музеїв та заповідників. Це, на думку деяких представників демократичних політичних сил, зроблено спеціально, щоб усунути сталих і авторитетних директорів, а на їх посади призначити молодих спеціалістів, якими легко маніпулювати, – повідомляє ІНТБ.
Коментарі вимкнені.