Чортків на сторінках «Золотої Пекторалі», літературний фестиваль “СлОвія” та відкриття літературно-журналістської школи

Цьогоріч 11 липня в м. Чорткові у переддень храмового свята Верховних апостолів Петра і Павла, знаного для чортківчан як і День міста, відбудеться літературний фестиваль “СлОвія”, на якому буде презентоване позапланове видання часопису «Золота Пектораль», присвяченого місту Чорткову. Організовує дійство разом з приятелями-підприємцями Володимир Погорецький – письменник,член НСПУ, НСПЖУ, головний редактор часопису «Золота Пектораль», «Золота Пектораль. Нові імена» та «Сонячного грона».

Про масштабність заходу, його тематику, за словами Володимира Антоновича, говорити досить рано, але однозначно відомо, що видання включатиме твори усіх талановитих особистостей міста, так чи інакше прикипілих серцем до рідного краю, його мистецько-художніх спектрів. Власне,  часопис вміщатиме не тільки художні надбання майстрів слова, але й увесь потужний етномистецький арсенал – доробки істориків, фотографів, художників, краєзнавців. Зазначмо, що ідею створення такого  позапланового тематичного видання запропонував відомий літературознавець, письменник, голова Івано-Франківської ОО НСПУ, член НСПЖУ Євген Баран – «Ідея видання числа журналу «ЗОЛОТА ПЕКТОРАЛЬ», присвяченого  місту Чорткову, виникла спонтанно і, в принципі, не є новою. Є тематичні  числа журналів, альманахів чи антологій, присвячених Львову, Івано-Франківську, іншим містам. Чортків має свою історію, свою  традицію, своє обличчя. Найголовніше. Має людей, які люблять це місто і можуть про нього сказати. Тому у цьому тематичному числі мають бути твори поетичні, прозові, драматичні, історико-краєзнавчі, нариси про художників, письменників, діячів культури, пов’язаних з Чортковом тощо. Так само  у номері може бути і т. зв. «дитяча» сторінка. Гадаю, тут будуть не тільки твори про місто, але й твори загальної тематики, авторами якого є вихідці з Чорткова і Чортківщини. Тобто, рубрики числа будуть традиційними, але з акцентуацією на тематичній складовій. Авторами його можуть бути як вихідці з Чорткова чи Чортківщини, так і  літератори, які були, жили в Чорткові і могли би про це місто написати. Вікового обмеження авторів немає» – повідомив есеїст.  Створення такого позапланового видання є тільки першоетапним елементом у цілому вирію мистецько-культурного життя Чорткова. Так, планується й заснування  давно омріяної літературно-журналістської школи на Чортківщині під егідою головного редактора «Золотої Пекторалі». «Справжні майстер-класи відомих літературознавців, журналістів з усієї України… основною метою є не просто проходження курсу, головне – це результат, який отримає кожен із учасників – незамінний досвід для кожної із професійних спрямованостей» – зазначає Володимир Погорецький. Як літературно-журналістська школа, так і позапланований часопис про Чортків – усе високохудожня данина для мистецького розвитку краю.

P.S. Для усіх бажаючих: подання творів у позаплановий мистецький часопис «Золота Пектораль» триватиме до 15 червня цього року, про літературно-журналістську школу за довідкою звертайтеся до головного редактора (електронна скринька і телефони розміщені  на веб-сайті часопису “Золота Пектораль)                                                                                       

Надія Сасанчин, «Золота Пектораль»

Коментарі вимкнені.