До середини січня тернополяни можуть побачити ялинку із моху та дідухів

Альтернативу традиційним ялинкам та прикрасам запропонували у Тернопільському обласному екоцентрі. Тут напередодні свят організували виставку-конкурс “Замість ялинки – зимовий букет”. Усього зібрали 150 робіт. Серед експонатів представили, зокрема, ялинки із моху, прикрашені квасолею і горохом, новорічні іграшки зі шкарлупок яєць, ангелів із газет та баранців із кукурудзи.

Як розповіла  заступник директора екоцентру Надія Сворінь, метою цього заходу було навчити дітей і дорослих берегти ялинки від вирубування.

“Ми намагалися відродити давні українські традиції. Адже українці споконвіків плели дідухи та павутинки – це своєрідні обереги на добро і щастя у родині. А ще хотіли показати, що навіть із кількох гілочок ялинки можна створити чудову композицію, для цього не потрібно нищити живе дерево. Крім того, зрубана ялинка простоїть у приміщенні лише кілька святкових днів, тоді як дідухи зберігаються увесь рік”, – акцентувала Надія Володимирівна.

За словами Надії Сворінь, учасники виставки неодноразово дивували організаторів.

“Наприклад, привезли іграшки із частин пластикових пляшок. І ці кульки були створені настільки майстерно, що спочатку було важко зрозуміти, з чого вони зроблені. Таким прикрасам точно не страшний ні сніг, ні мороз. Запам’ятався годинник, поділений на сектори, кожен з яких був заповнений крупами та насінням – від манки до гороху, льону і гречки. Оригінальними були і дідухи. Звісно, у кожному районі їх плетуть по-своєму, є і давні, і сучасні традиції. Але у нас на виставці представлені зразки із геть несподіваних матеріалів, як-от із бісеру”, – зазначила вона.

Роботи для експозиції виконували діти з усієї області.

“Участь брали школярі віком від 5 до 15 років. Спершу було відібрано найкращих на рівні школи, потім району і міста. Основна вимога до учасників – використання природних матеріалів при створенні композиції. А оскільки це ще й конкурс, то було три номінації “Новорічна композиція”, “Український сувенір” “Дідух, різдвяна атрибутика”. Володарі гран-прі у кожній з номінацій отримали плеєри, а їхні роботи будуть відправлені на виставки у Києві”, – резюмувала Надія Володимирівна.

Виставка триватиме до 15 січня. Вхід безкоштовний.

Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.