Євромайдан по-тернопільськи: міського голову било струмом, за звернення до Президента голосували пересічні тернополяни

24 листопада о 12.00 анонсувалося проведення позачергової сесії міської ради Тернополя та народне віче щодо призупинення Януковичом процесу євроінтеграції України. Об 11.45 я вже бігла від залізничного вокзалу до театрального майдану, куди окрім мене прямували й інші тернополяни – з кожної маршрутки тут виходила як мінімум третина пасажирів. Усі чомусь переважно чоловіки та на вигляд не менше 40 років.

Майдан в 11.55 зустрічав тишою. Йдучи по вул.Чорновола і ще не бачачи, що відбувається перед театром, я вже почала хвилюватися – а чи не зривається проведення євромайдану та сесії? Але в назначений час помітила, як від готелю “Україна” в уже чималий натовп “попливли” прапори трьох опозиційних партій. Вони рівномірно роззосередилися перед імпровізованою сценою. Присутні журналісти переглядалися між собою: “Здається ж обіцяли, що партійної символіки не буде?”

До мікрофона вийшов начальник Управління культури Олександр Смик, міський голова Сергій Надал. Він і оголосив про офіційне відкриття 40-ї позачергової сесії міської ради. Зачитав назви ЗМІ, які присутні на сесії та кількість присутніх на засіданні депутатів – представників партій. Відсутнім виявився один член “Громадянської позиції”, а також “Партії регіонів”.

Увімкнули гімн. Хтось традиційно тримався за серце, хтось – виструнчився, хтось співав, а хтось мовчав. Працювали лише фотографи. Вони вишукували найколоритніших мітингувальників, тому не оминали увагою двох літніх чоловіків, які тримали невеличке полотняне рядно з надписом “Наш дім – Європа”. Коли лунав гімн, чоловіки опустили стрічку, тому по завершенні композиції “отримали на горіхи” від, очевидно свого товариша, мовляв, вас фотографують, а ви взяли і опустили своє гасло.

Звук праворуч театру був не надто хорошим. Тому після перших же слів очільників міста, люди з усіх куточків площі намагалися підійти якнайближче. Ліворуч було чути добре.

Сергій Надал зачитав єдине питання позачергової сесії: «Про звернення Тернопільської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо незмінності Євроінтеграційного курсу України». 47 депутатів одноголосно підтримали звернення. Цікаво було спостерігати, коли міський голова зачитував звернення і просив підняти руки тих депутатів, котрі “За” його прийняття, то руки підіймали і пересічні тернополяни з натовпу, таким чином показуючи сво підтримку депутатам і рішенню міської ради.

Згодом до мікрофона, незважаючи на дощ, виходили представники опозиційних партій у Тернополі, народний депутат Олексій Кайда, молодіжний міський голова Любомир Шимків.

З останнім трапився неприємний інцидент – хлопця вдарило струмом на очах у отетерілих тернополян. Мало хто встиг зрозуміти, що трапилося: Олександр Смик представив Любомира, той вийшов до мікрофона і раптом упав разом зі стійкою. Як пояснив згодом Олександр Смик – надворі дощ, техніка підключена до електромережі, а молодіжний мер якраз торкнувся мікрофона і той його “ударив”. Але це не завадило Любомиру Шимкову гідно виступити перед тисячною аудиторією. Він встав, вибачився “Мене тут трішки током вдарило” та впевнено зачитав план дій, який був складений молодіжними організаціями спільно з міською радою Тернополя.

Так, з 25 листопада на театральному майдані молодь розкладе намети. Адже, на переконання молодіжної міської ради, саме молодь має стати рушійною силою цієї революції. Принаймні, говорив Любомир, так зазначають політичні експерти. Окрім того, молодь закликає тернополян активно користуватися символікою євросоюзу в побуті, прикрашати нею прибудинкові території, автомобілі. Щоправда, де взяти таку символіку – не зазначають. Тернополянин Остап, якого я стріла на майдані, бідкався, що і радий був би вчепити прапорець на автівку, але не знає, де його придбати. Каже, що зустрічав людей зі стрічками, але стрічка на авто виглядає не так гарно і помітно, як прапорець.

Також молодіжна рада закликає тернополян долучатися до страйку. Потребують тут медиків, охоронців, також продуктів харчування та друкарських послуг.

Любомир часто приводив у приклад студентів Львова і наголосив, що студенти повинні бути або в Києві, або на євромайдані у Тернополі.

Після зачитання Любомиром поступових кроків діяльності в рамках страйку, гатовп почав скандувати “Молодці!”.

Загалом таке віче у Тернополі тривало до 14.00. Його завершив виступ нардепа Кайди та національний гімн України.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.