Хто буде вибачатися за масове вбивство тернополян?

images“Хто буде вибачатися?”, — це риторичне питання поставив історик із села Острів Тернопільського району Сергій Волянюк, який зібрав відповідні історичні дані про українсько-польський конфлікт, зокрема про наругу поляків над тернополянами та опублікував у соцмережах.

“8.Х.43. польська банда вбила у Баворові /Тернопільщина/ секретаря волості Миколу Блащинського. Місцеві люди пізнали поляків з Баворова.
19.Х.43. напала польська банда на с. Хатки коло Плебанівки // Теребовельщина і вбили Луцького Тому і Михайла, Кобильняка Івана та ранили малолітнього сина і дочку Канського Мирона. Люди пізнали поляка, шофера вогневої сторожі в Теребовлі.
21.Х.43. польська банда вбила в с. Стриївці /Збараж/ двох свідомих українців Крука і Щербатого.
25.Х.43. до Деренівки надїхала, зі сторони Залавя, польська боївка, в числі 5 осіб – розстріляла двох українців, та ранила одного.
6.ХІ.43. польська боївка вбила в с. Чагарі двох свідомих українців – Литвинчука і Бригідера та спалила господарство українця Данилевича в с. Максимівка.
7.ХІ.43. двох польських бандитів вбили в с. Чернихові /Збаражчина/ свящ. Василькова і важко ранила його жінку.
15.ХІ.43. польська боївка пострілила Вівчарика Осипа, б. старшину УГА, який зараз працював лісночим. Згаданий вийшов з лісу коло Янковець
17.ХІ.43. гештапо, жандармерія і кріпо обступили село Буцнів /Тернопільщина/ арештували 30 людей, з яких 13 відставлено до Тернополя, а решту випущено. Арештованих 8 людей вивезено до концтаборів у Німеччину. Арештування відбулося на підставі доносів місцевих поляків.
28.ХІІ.43. через село Полупанівку /Скалатщина/, переїздили двох українців Жук Павло і Кий Лев. Тут їх місцеві поляки здержали, робили трус, а не знайшовши нічого, підкинули на сани дві гранати. Завели їх до однієї хати і тут в страшний спосіб їх скатували. Ціле тіло було сине, руки і ноги повикручувані. Після того зголосили німецькій жандармерії в Скалаті, обвинувачуючи їх тим, що біля них знайдено дві гранати. 29.12.43. приїхала жандармерія і кріпо і ще раз їх побили. Побитих і звязаних колючим дротом відставлено до скалата, де цілий день голодні, збиті, повязані лежали на коридорі станиці німецької жандармерії.
16.І.44. між Соколовом і Ганчіркою /Підгаєччина/ на гурт хлопців з с. Соколів, які колядували, напала польська банда в числі 5 чоловік, яка кинулась на підводу наперед обсвітивши її електричнними лямпками. Їхнє узброєння були ножі і бегнети. Між нападеними, а бандитами навязалася бійка. В висліді було трьох українців ранено. Нападені українці не стратили притомності, але боролися доти з бандитами, доки не порозганяли їх, а одного з бандитів схопили з собою і відставили на укр. станицю поліції в Золотниках. В тім часі, прочі бандити побігли до с. Соколів, де організували більшу банду поляків в числі 28 чоловік узброєних в сокири, сапи, гралі і ін., бігали по селу, шукаючи за пірваним бандитом в цілі відбиття.
3.ІV.44. польська банда спалила в колонії Жорниська коло Лісник /Бережанщина/ 4 українські господарства та до двох хат кинула гранати. Серед поляків пізнано двох”.

-1 thoughts on “Хто буде вибачатися за масове вбивство тернополян?

  • 12:35 | 11.07.2016 о 12:35
    Permalink

    Польске място Tarnopol засноване польским графом Тарновским має називатися Тарнополь

Коментарі вимкнені.