Лише 2 замки Львівщини і Тернопільщини використовують як повноцінні туристичні об’єкти

У Львівській і Тернопільської областях тільки два з одинадцяти замків та палаців, що входять до складу державних заповідників, використовуються як повноцінні туристичні об’єкти. Майже половина з 64 об’єктів, розташованих у цих заповідниках, перебуває в незадовільному стані, більше третини з них потребують термінових протиаварійних та консерваційних робіт, повідомила прес-служба Рахункової палати.

Однак протягом 2009-2011 років на реставрацію та консервацію об’єктів історико-культурної спадщини в цих регіонах з державного бюджету було спрямовано менше 10% від необхідних обсягів фінансування. З виділених Мінрегіонбуду та Мінкультури більш як 30 млн грн неефективно і з порушенням чинного законодавства використано 6,3 млн, або 20%. Через це темпи фізичного руйнування архітектурних перлин значно випереджають темпи їх відновлення.

Аудитом виявлені численні порушення пам’яткоохоронного законодавства під час ремонтних робіт (встановлення пластикових вікон різного малюнку та кольору, самовільна перебудова). Без відповідних дозволів і погоджень зводиться новий храм на місці знесених господарських будівель монастирського комплексу «Почаївська лавра» (Тернопільська область), що може  призвести до часткової або повної втрати об’єктів національного значення у державному заповіднику.

Майже 73% об’єктів культурної спадщини у Львівській і Тернопільській областях не обліковані, що гальмує формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України.  У Львівській облдержадміністрації не володіють інформацією про виведення з аварійного стану, реставрації та консервації об’єктів національного значення, наданих у концесію, що негативно впливає на рівень їхнього збереження.

Колегія Рахункової палати наголосила, що культурна спадщина країни потребує належної уваги з боку Уряду, невідкладних заходів з порятунку архітектурних та історичних пам’яток, зокрема – розробки і затвердження відповідної довгострокової цільової державної програми.

ZAXID.NET

Коментарі вимкнені.